Այս կապիտուլյանտ և ազգակործան իշխանությունները հետևողականորեն քանդում են ԵՊՀ-ն․ Արմեն Ավետիսյան
Այս կապիտուլյանտ և ազգակործան իշխանությունները հետևողականորեն քանդում են ԵՊՀ-ն: Այս մասին ֆեյսբուքի իր էջում գրում է ԵՊՀ արհեստակցական կազմակերպության նախագահ Արմեն Ավետիսյանը։
«Այսօր պարզ դարձավ, որ իշխանության կողմից ներկայացված ԵՊՀ հոգաբարձուների խորհրդի 16 անդամներից 15-ը դիմումներ են գրել և հրաժարվել են ԵՊՀ հոգաբարձուների խորհրդի անդամությունից: Իսկ եթե ևս մեկ անդամ դիմում գրի, ապա ԵՊՀ հոգաբարձուների խորհուրդը կլուծարվի՝ ինչին հետևողականորեն ուզում են հասնել օրվա իշխանությունները:
Նպատակը մեկն է. ինչպես իրենց իշխանությունը ծնկի եկավ թուրքի դեմ և կապիտուլացվեց, այդպես էլ ԵՊՀ-ն են ուզում ծնկի բերել և կապիտուլացնել այս ազգադավ իշխանության առջև: Միանգամից ասեմ՝ չի ստացվելու, 102-ամյա Մայր համալսարանը չի կարող ընկրկել հոգեկան տվայտանքի մեջ գտնվող մեկ անձի կամայական որոշումների ու անձնական հիվանդագին ցանկությունների առջև:
Մտահոգված լինելով վերոնշյալ խնդրով, այսօր ԵՊՀ գիտական խորհրդի 32 անդամներով դիմել ենք ԵՊՀ ռեկտորի ժամանակավոր պաշտոնակատար Գեղամ Գևորգյանին ԵՊՀ գիտական խորհրդի արտահերթ նիստ հրավիրելու պահանջով:
Պահանջը մեկն է. ԵՊՀ հոգաբարձուների խորհրդի իշխանության կողմից ներկայացված անդամների շարունակական, ոչ բարեխիղճ և անպատասխանատու գործելաոճի պատճառով ԵՊՀ-ում ստեղծված իրավիճակի քննարկում և համապատասխան հայտարարության ընդունում:
Հ.Գ. ԵՊՀ գիտական խորհուրդը բաղկացած է 88 անդամից, պարզապես արտահերթ նիստ հրավիրելու համար անհրաժեշտ էր անդամների 1/3-ի ստորագրությունը: Վստահ եմ, որ եթե ժամանակ լիներ և կարողանայինք մյուս անդամներին ևս տեղյակ պահել՝ այս պահանջի տակ կստորագրեին գիտական խորհրդի անդամների 90%-ից ավելին: Հոգ չէ, մնացյալը իրենց կարծիքը կհայտնեն արտահերթ նիստի ժամանակ»,-գրել է նա:

Армен Аветисян: Власть капитулянтов, ведущая народ к гибели, последовательно разрушает ЕГУ
Власть капитулянтов, ведущая народ к гибели, последовательно разрушает ЕГУ. Об этом на своей странице в соцсети Facebook пишет президент профсоюза ЕГУ Армен Аветисян.
«Сегодня стало известно, что 15 из 16 представленных правительством членов Попечительского совета ЕГУ написали заявления и отказались от членства в Попечительском совете ЕГУ. А если еще один из членов напишет заявление, Попечительский совет ЕГУ будет распущен, чего последовательно хотят добиться нынешние власти.
Цель одна: подобно тому, как их правительство преклонило колени перед турками и капитулировало, так они и хотят поставить ЕГУ на колени и капитулировать его перед этими ведущими народ к гибели властями. Сразу скажу- не выйдет, 102-летняя Альма Матер не может отступить перед самовольными решениями и личными болезненными желаниями находящегося в душевных муках одного человека».
Обеспокоенные вышеуказанным вопросом, сегодня мы с 32 членами Ученого совета ЕГУ обратились к исполняющему обязанности ректора ЕГУ Гегаму Геворкяну с просьбой о созыве внеочередного заседания Ученого совета ЕГУ.
Требование одно: из-за непрерывного, недобросовестного и безответственного стиля работы членов, выдвинутых властями в Попечительский совет, обсудить сложившуюся в ЕГУ ситуацию и принять соответствующее заявление.
PS Ученый совет ЕГУ состоит из 88 членов, для созыва внеочередного заседания лишь требовалась подпись 1/3 членов. Уверен, что, если бы у нас было время проинформировать и остальных членов, более 90% членов Ученого совета подписались бы под этим требованием. Не беспокойтесь, остальные выскажут свое мнение на внеочередном заседании», - написал он.