Հիշեցում՝ ի պատասխան Փաշինյանի. Տեր-Պետրոսյանը անիմաստ է համարում անդրադառնալ ազգակործան պատուհասի հոգեկան տվայտանքներին
15:43 14/04/2021
ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի խոսնակ Արման Մուսինյանը ֆեյսբուքյան գրառմամբ անդրադարձել է ԱԺ-ում Նիկոլ Փաշինյանի՝ առաջին նախագահի մասին հայտարարություններին.
«Ազգային Ժողովում Նիկոլ Փաշինյանի այսօր ունեցած ելույթում Նախագահ Տեր-Պետրոսյանին առնչվող «մտքերը» մեկնաբանելու լրագրողների հարցումներին ի պատասխան հիշեցնեմ 2020թ. նոյեմբերի 30-ին Փաշինյանի նույնանման «մտքերին» Լևոն Տեր-Պետրոսյանի տված գնահատականը.
«Նախագահ Տեր-Պետրոսյանը անիմաստ է համարում անդրադառնալ ազգակործան պատուհասի հոգեկան տվայտանքներին: Ինչ ուզում է` թող դուրս տա: Միևնույն է` նա արդարանալու ոչ մի ճար չունի: Հայ ժողովուրդը նրան երբեք չի ներելու»»։
Հիշեցնենք, որ պատասխանելով ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Աննա Կոստանյանի հարցին՝ Նիկոլ Փաշինյանն ասել էր, որ 2018 թվականի ամռանը հանդիպել է առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի հետ: «Ի՞նչ է ասել ինձ առաջին նախագահը մեր հանդիպման ժամանակ.  մեջբերում՝ «հողերն արդեն պետք է տաս». մեջբերման ավարտ: Իսկ ինչի՞ դիմաց, ինչի՞ համար, ինչպե՞ս: Առաջին նախագահի պատկերացումը այս շրջանակից դուրս չի եկել, մնացածն արդեն գնահատման հարց է»,- նշել էր Նիկոլ Փաշինյանը։

Напоминание Пашиняну: Тер-Петросян считает бессмысленным обращаться к стенаниям приведшего народ к катастрофе
Пресс-секретарь первого президента Армении Левона Тер-Петросяна – Арман Мусинян – обратился к сегодняшним заявлениям Никола Пашиняна о Л. Тер-Петросяне.
«В ответ на просьбы журналистов прокомментировать касающиеся президента Тер-Петросяна "мысли" из сегодняшнего выступления Никола Пашиняна в Национальном Собрании напомню оценку, данную Левоном Тер-Петросяном на аналогичные "мысли" Пашиняна 30 ноября 2020 года.
"Президент Тер-Петросян считает бессмысленным ссылаться на душевные переживания приведшего народ к катастрофе бича. Пусть болтает, что хочет. Все равно, у него нет ни одной возможности оправдаться. Армянский народ его никогда не простит"».
Напомним, отвечая на вопрос депутата от фракции «Просвещенная Армения» Анны Костанян, Никол Пашинян заявил, что летом 2018 года встречался с первым президентом Армении Левоном Тер-Петросяном. «Что сказал мне первый президент во время нашей встречи в июле 2018 года? Цитирую: "ты уже должен сдать земли". Конец цитаты. А в обмен на что? Для чего? Как? Представления первого президента не выходили за рамки этого. Остальное – уже вопрос оценки», – сказал Пашинян.