Ադրբեջանում մարդկային տառապանքների «Պուրակ-թանգարանը» նախատեսված է նաև մանկահասակ երեխաների համար. ՄԻՊ
18:20 15/04/2021
Ադրբեջանում մարդկային տառապանքների «պուրակ-թանգարանը» նախատեսված է նաև մանկահասակ երեխաների համար: Այս մասին նշված է ՀՀ ՄԻՊ հրապարակման մեջ։
«Այն բացվել է Բաքվում` առավելագույն հրապարակայնություն ապահովելով և ունի ծայրաստիճան նվաստացնող, էթնիկ արժանապատվությունը ոտնահարելու նպատակ:
Այս «պուրակ-թանգարանն» ակնհայտ հաստատում է Ադրբեջանում պետական հովանավորչությամբ հայատյացության ու թշնամանքի, ռասիզմի և ֆաշիստական քաղաքականության փաստը»,-հայտնում է ՄԻՊ-ը։

Защитник прав человека: «Парк-музей» человеческих страданий в Азербайджане предназначен также для маленьких детей
18:50 15/04/2021
«Парк-музей» человеческих страданий в Азербайджане предназначен также для маленьких детей. Об этом говорится в сообщении Защитника по правам человека (омбудсмена) РА Армана Татояна.
«Он был открыт в Баку с обеспечением максимальной огласки и направлен на крайнее унижение, оскорбление национального достоинства.
«Этот «парк-музей» наглядно подтверждает факт поддерживаемой на государственном уровне политики армянофобии и вражды, расизма и фашизма в Азербайджане», - сообщает омбудсмен.