15.04.2021. Կորոնավիրուսի 1014 նոր դեպք է գրանցվել, 30 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 4950 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1014 նոր դեպք: Առողջացել է 882 մարդ: մեկ օրում մահացել է 30 մարդ: Նրանցից 7-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, ապրիլի 15-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 206142 դեպք, որոնցից 185125-ն` առողջացած, 3817-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 964 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 4781 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 16236 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 920423 թեստավորում:

15.04.2021. За сутки в Армении подтверждено 1014 новых случаев заражения коронавирусом
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 1014 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 4950 тестах), выздоровели 882 человека.
За минувшие сутки скончались 30 пациентов с коронавирусом, у 7 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни.
По положению на 11:00 четверга, 15 апреля, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 206142. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 185125 человек. Число случаев с летальным исходом составило 3817.
Зарегистрированы также случаи смерти, когда у пациентов был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 964.
По официальным данным, с начала пандемии в Армении скончался 4781 человек с коронавирусом.
Фактически на лечении на данный момент находятся 16236 пациентов. В общей сложности было проведено 920423 тестирования.