15.04.2021. Կորոնավիրուսի 1014 նոր դեպք է գրանցվել, 30 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 4950 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1014 նոր դեպք: Առողջացել է 882 մարդ: մեկ օրում մահացել է 30 մարդ: Նրանցից 7-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, ապրիլի 15-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 206142 դեպք, որոնցից 185125-ն` առողջացած, 3817-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 964 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 4781 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 16236 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 920423 թեստավորում:

Armenia has confirmed 1,014 new cases of coronavirus in a 24-hour period, bringing the national tally to 206,142 as of 11 a.m. Thursday, April 15, the Ministry of Health reports.
882 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 185,125. The COVID-19 death toll has increased by 30 to 3,817. The figure does not include the deaths of 964 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
The number of active cases is 16,236. As many as 920,423 tests have been performed in the country since the disease outbreak.