16.04.2021. Կորոնավիրուսի 961 նոր դեպք է գրանցվել, 23 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 5870 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 961 նոր դեպք: Առողջացել է 1075 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 23 մարդ: Նրանցից 5-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, ապրիլի 16-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 207103 դեպք, որոնցից 186200-ն` առողջացած, 3835-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 969 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 4804 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 16099 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 926293 թեստավորում:

16.04.2021. За сутки в Армении подтвержден 961 новый случай заражения коронавирусом
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтвержден 961 новый случай заражения коронавирусом (при проведенных 5870 тестах), выздоровели 1075 человек.
За минувшие сутки скончались 23 пациента с коронавирусом, у 5 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни.
По положению на 11:00 пятницы, 15 апреля, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 207103. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 186200 человек. Число случаев с летальным исходом составило 3835.
Зарегистрированы также случаи смерти, когда у пациентов был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 969.
По официальным данным, с начала пандемии в Армении скончались 4804 человека с коронавирусом.
Фактически на лечении на данный момент находятся 16099 пациентов. В общей сложности было проведено 926293 тестирования.