16.04.2021. Կորոնավիրուսի 961 նոր դեպք է գրանցվել, 23 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 5870 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 961 նոր դեպք: Առողջացել է 1075 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 23 մարդ: Նրանցից 5-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, ապրիլի 16-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 207103 դեպք, որոնցից 186200-ն` առողջացած, 3835-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 969 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 4804 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 16099 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 926293 թեստավորում:

Armenia has confirmed 961 new cases of coronavirus in a 24-hour period, bringing the national tally to 207,103 as of 11 a.m. Friday, April 16, the Ministry of Health reports.
1,075 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 186,200.
The COVID-19 death toll has increased by 18 to 3,835. The figure does not include the deaths of 969 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
The number of active cases is 16,099. As many as 926,293 tests have been performed in the country since the disease outbreak.