17.04.2021. Զոհված զինծառայողների աճյունների որոնումներն ավարտվել են ապարդյուն
Զոհված զինծառայողների աճյունների որոնումները երեկ՝ ապրիլի 16-ին, Որոտանի շրջանում ավարտվել են ապարդյուն:  Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունից հայտնում են, որ փրկարարական մեկ ջոկատով աշխատանքներն այսօր շարունակվում են Վարանդայի (Ֆիզուլի) ուղղությամբ:
Վերջին 3 օրերի ընթացքում զինադադարից հետո հայտնաբերված կամ Ադրբեջանի կողմից փոխանցված աճյունների ընդհանուր թիվը չի փոխվել. 1542: Հրապարակված թվից 27-ը՝ նախնական տվյալներով քաղաքացիական անձինք են, մյուսները՝ ռազմագործողությունների մասնակիցներր:

Госслужба по ЧС Арцаха: В районе Воротана останков павших военнослужащих не обнаружено
Проведенные накануне поиски останков  погибших военнослужащих в районе Воротана закончились безрезультатно. Об этом сообщает Государственная служба по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел  Республики Арцах (НКР).
Поисковые работы одним спасательным отрядом продолжаются сегодня в направлении Варанды (Физули), говорится в сообщении.
Общее количество тел, обнаруженных после прекращения огня или переданных Азербайджаном за последние 3 дня, не изменилось – 1542.
По предварительным данным, 27 из опубликованного числа – гражданские лица, остальные – участники боевых действий.