Ռուսաստանում գրանցվել է COVID-19-ի դեմ պատվաստվածների համար հակամարմնի արագ թեստ
«Рапид БИО» ընկերությունը՝ «Авивир»-ի հետ միասին Ռուսաստանում գրանցել է առաջին արագ թեստը՝ պատվաստումից հետո կորոնավիրուսի նկատմամբ հակամարմինները հայտնաբերելու համար։ Այս մասին գրում է Ria-ն։
Նշվում է, որ 96 տոկոս հուսալիությամբ նման ուսումնասիրության արդյունքը պատրաստ կլինի 15 րոպեում, և դրա անցկացման համար անհրաժեշտ է ընդամենը մեկ կաթիլ արյուն:
Ավելի վաղ փոխվարչապետ Տատյանա Գոլիկովան հայտնել էր, որ Ռուսաստանում ավելի քան ութ միլիոն մարդ պատվաստվել է COVID-19-ի դեմ: Առողջապահության նախարարությունը գրանցել է երեք պատվաստանյութ՝ «Սպուտնիկ V», «ԷպիՎակԿորոնա», «ԿովիՎակ»։

В России зарегистрирован экспресс-тест на антитела для вакцинированных от COVID-19
Компания «Рапид БИО» совместно с «Авивиром» зарегистрировала первый в России экспресс-тест для выявления антител к коронавирусу после вакцинации, сообщил РБК, передает РИА НОВОСТИ.
Результат такого исследования с достоверностью в 96 процентов будет готов через 15 минут, а для его проведения нужна всего одна капля крови. В «Сколково» подчеркнули, что реагенты теста настроены в первую очередь под "Спутник V".
Ранее вице-премьер Татьяна Голикова заявила, что в России от COVID-19 привились более восьми миллионов человек. Минздрав зарегистрировал три вакцины: «Спутник V», «ЭпиВакКорону» и «КовиВак».