«Գիտակցո՞ւմ եք՝ ինչ կլինի, եթե ընտրություններից հետո հայտարարեն, թե նիկոլը՝ պարտության խորհրդանիշը հաղթանակ է տարել»
«Ճշմարտություն հանուն սերունդների» նախաձեռնության հիմնադիր, քաղաքագետ Գեղամ Նազարյանը գրում է.
«Վախկոտը, հատկապես պարտության խորհրդանիշը, չի կարող ղեկավարել Հայաստանը և չպետք է ղեկավարի մեր երկիրը: Վախկոտը, պարտության խորհրդանիշը ոչ միայն երկիր, այլ նաև մարզ, քաղաք, գյուղ ու համատիրություն չի կարող ղեկավարել: Մենք արդեն տեսանք, թե ինչ ողբերգություն ու աղետ է լինում, երբ վախկոտը հայտնվում է պետության ղեկի մետ:
Եթե ոմանք դեռ կասկածում են, որ նիկոլը սովորական վախկոտ է, ապա թող նրան հարցնեն, թե ինչու հրաժարական չտվեց նոյեմբերի 10-ին կամ գոնե հաջորդ օրը: Եթե դեռ կա մի մարդ, որ կասկածում է, թե պարտության խորհրդանիշը վախկոտ է, ապա թող նրան հարցնի, թե ինչո՞ւ առաջիկա հրաժարականից հետո էլ շարունակելու է կառչած մնալ վարչապետի աթոռից, կատարելով վարչապետի պաշտոնակատարի պարտականությունները:
Մի՞թե միայն վախկոտ լինելը չէ պատճառը, որ նա իրականում հրաժարական չի տալիս: Նա վախենում է, նա սարսափում է: Նա այն աստիճան վախկոտ է, որ հրահանգում է գործից ազատել թիվ 33 մանկապարտեզի տնօրենին, որի ամուսինը անհետ կորած է: Իսկ գիտե՞ք ինչու է այդ կինն ազատվել պաշտոնից: Հենց այդ մանկապարտեզում է քվեարկելու պարտության խորհրդանիշը, մոլագար մարդասպանը:
Ասում եք վախկո՞տ չէ: Այդ դեպքում ինչու է մարզային հյուրախաղերի մեկնում գերգաղտնիության պայմաններում, իսկ ելույթի ժամանակ էլ շրջապատված է լինում մանկահասակ երեխաներով:
Վախկոտն անգամ կառավարության մի մասնաշենքից մյուսը գնում է 3 հազար 500 ոստիկանի ուղեկցությամբ, դիպուկահարների պաշտպանությամբ:
Նա այնքան վախկոտ է, որ ապրիլի 7-ին հրահանգում է ուժ կիրառել բողոքի գործողություն իրականոցնող կանանց նկատմամբ:
Իսկ կարո՞ղ է վախկոտ մարդը երկիր ղեկավարել, Հայաստանը ներկայացնել միջազգային հարթակում: Ոչ, չի կարող: և ոչ միայն չի կարող, այլ անթույլատրելի է, որ երկիրը ղեկավարի սարսափների մեջ ապրող ոմն մեկը:
Քանի օր շարունակի վախկոտը ներկայացնել Հայաստանը, մնալ վարչապետի պաշտոնում, այդքան անգամ բազմապատկվելու են մեր երկրի խնդիրներն ու հոգսերը:
Վախկոտը չի հասկանում, վախերը թույլ չեն տալիս որ հասկանա, բայց գոնե մեկը, որ նրա հետ շփվելու հնարավորությւոն ունի, պետք է ասի՝ դու այլևս չես կարող և իրավունք չունես երկիր ղեկավարել:
Վախկոտ մարդը ընդունակ է և հակված է վատ արարքների: Վախից դրդված նա կարող է սպանել, վնասել, ձերբակալելու և կալանավորելու հրահանգներ տալ, եթե նման լիազորությունով օժտված լինի: Ավելին, վախկոտը հրահանգելու է ամեն ինչ անել ընտրությունների արդյունքները կեղծելու համար կամ հակառակը՝ ամեն ինչ անել, որ այդ ընտրությունները չլինեն:
Հասկանո՞ւմ եք, գիտակցո՞ւմ եք, թե ինչ կլինի այս երկրի մնացուկների և ժողովրդի հետ, եթե ընտրություններից հետո հայտարարեն, թե նիկոլը՝ պարտության խորհրդանիշը հաղթանակ է տարել: Հասկացա՞ք, գիտակցեցի՞ք: Այդ դեպքում վախկոտին հուշեք, նրա ուսապարկերին հասկացրեք, որ մտքներով անգամ չանցնի մասնակցել հնարավոր արտահերթ ընտրություններին»։

«Вы осознаете, что произойдет, если после выборов объявят, что символ поражения -никол победил?»
«Трус, особенно символ поражения, не может управлять Арменией и не должен управлять нашей страной. Трус, символ поражения, не может управлять не только страной, но и регионом, городом, селом и кондоминиумом. Мы уже видели какая трагедия и катастрофа случаются, когда во главе государства появляется трус.
Если некоторые все еще сомневаются, что Никол просто трус, пусть спросят его, почему он не подал в отставку 10 ноября или хотя бы на следующий день. Если еще есть человек, который
сомневается, что символ поражения - труслив, пусть спросит, почему он и после предстоящей отставки продолжит цепляться за пост премьер-министра, выполняя обязанности исполняющего обязанности премьер-министра.
Не только ли из-за того, что он трус, он не уходит в отставку? Он боится, он в ужасе. Он настолько труслив, что приказывает уволить директора детского сада №33, муж которой пропал без вести. А знаете, почему эту женщину уволили? Именно в этом детском саду будет голосовать символ поражения, маньяк-убийца.
Вы говорите, что он не трус? В таком случае, почему он ходит в региональные туры в условиях строжайшей секретности, а во время выступления окружает себя маленькими детьми?
Трус даже входит из одного правительственного здания в другое в сопровождении 3500 полицейских, под охраной снайперов.
Он настолько труслив, что 7 апреля приказал применить силу против протестующих женщин.
А может ли трус руководить страной, представлять Армению на международной арене? Нет, не может, и не только не может, но и недопустимо, чтобы страной правил некто, живущий в страхе.
Чем больше дней трус будет представлять Армению, оставаться на посту премьер-министра, тем больше умножатся проблемы и заботы нашей страны.
Трус не понимает, страхи не позволяют ему понять, но, по крайней мере, хотя бы один, у кого есть возможность общаться с ним, должен сказать: ты больше не можешь, и ты не имеешь права руководить страной.
Трусливый человек способен и склонен к злым делам. Побуждаемый страхом, он может отдать приказ убить, нанести вред, задержать или арестовать, если будет наделен такими полномочиями. Более того, трус прикажет сделать все, чтобы сфальсифицировать результаты выборов или, наоборот, сделать все, чтобы эти выборы не состоялись.
Вы понимаете, осознаете, что будет с остатками этой страны и народом, если после выборов объявят, что символ поражения -никол, победил? Вы поняли, осознали? В таком случае подскажите трусу, дайте понять его рюкзакам, чтобы они даже не думали об участии в возможных внеочередных выборах».