CNN. ԱՄՆ-ում կորոնավիրուսի դեպքերը աճում են՝ չնայած պատվաստումներին
ԱՄՆ-ում հայտնաբերված COVID-19-ի օրական դեպքերի թիվը շարունակում է աճել՝ չնայած բնակչության զանգվածային պատվաստումներին: Այս մասին երեքշաբթի օրը հայտարարել է CNN-ը, փոխանցում է «ՏԱՍՍ»-ը։
Ըստ Ջոն Հոփքինսի համալսարանի տվյալների, երկրում անցած յոթ օրվա ընթացքում միջինում գրանցվել է օրական ավելի քան 67 հազար նոր դեպք, ինչը գրեթե 25%-ով ավելին է, քան մեկ ամիս առաջ գրանցված դեպքերը։
«Ամեն օր Միացյալ Նահանգներում ավելի շատ մարդիկ են պատվաստվում, բայց վիրուսը նոր թափ է հավաքում: Երկրի որոշ մասերում շարունակում է աճել վարակվածների և հոսպիտալացվածների թիվը, ինչպես նաև երիտասարդների շրջանում վարակվածությունների թիվը»,- ասել է Հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման դաշնային կենտրոնի ներկայացուցիչ Ռոշել Վալենսկին:

CNN: Случаи заражения коронавирусом в США растут, несмотря на вакцинацию
Число выявляемых каждый день случаев заражения COVID-19 в США продолжает расти, несмотря на массовую вакцинацию населения. Об этом сообщила во вторник телекомпания CNN, передает ТАСС.
По данным Университета Джонса Хопкинса, который проводит подсчеты на основе сведений федеральных и местных властей, за последние семь дней в стране в среднем фиксировалось более 67 тыс. новых заражений в сутки, что почти на 25% превышает аналогичный показатель месячной давности.
«Каждый день все больше людей в Соединенных Штатах проходит вакцинацию, и она набирает темпы. С другой стороны, количество заражений и госпитализаций продолжает увеличиваться в некоторых районах страны и растет число случаев заражений среди молодых людей, не сделавших прививку», - приводит телекомпания заявление главы федеральных Центров по контролю и профилактике заболеваний (CDC) США Рошель Валенски.