Սննդային թունավորման հետևանքով տուժած մյուս երեխայի վիճակը բավարար է
Գետահովիտ գյուղում գրանցված սննդային թունավորման հետևանքով «Մուրացան» համալսարանական հիվանդանոց տեղափոխված Ս․ Ա․-ի (ծնված 2007 թ.) առողջական վիճակը բժիշկները գնահատում են բավարար: Այս մասին հայտնում է ԵՊԲՀ աշխատակազմի ղեկավար Շուշան Դանիելյանը։
Նրա փոխանցմամբ, երեխան բուժօգնություն է ստանում համալսարանական հիվանդանոցային համալիրի Թունաբանության և մանկական վերակենդանացման կլինիկայում:
Հիշեցնենք, որ նույն դեպքով պայմանավորված «Հերացի» թիվ 1 հիվանդանոցային համալիր տեղափոխված քաղաքացիներ Ս․ Հ․-ն և Ա․ Հ․-ն անցնում են համալիր հետազոտություններ և շարունակում են բուժօգնություն ստանալ:

Состояние второго ребенка, пострадавшего от пищевого отравления, удовлетворительное
Вследствие пищевого отравления, зарегистрированного в селе Гетаовит, состояние здоровья С.А. (2007 г.р.), доставленного в университетскую больницу «Мурацан», врачи оценивают как удовлетворительное. Об этом сообщает руководитель аппарата ЕГМУ Шушан Даниелян.
По ее словам, ребенок проходит лечение в клинике токсикологии и детской реанимации при Университетском больничном комплексе.
Напомним, что по этому же делу проходят комплексные обследования и продолжают получать медицинскую помощь граждане С.А. и А.А., доставленные в больничный комплекс №1 «Гераци».