«Յուվենտուսի» նախագահ. Սուպերլիգան անգործունակ է՝ առանց Պրեմիեր լիգայի ակումբների
Թուրինի «Յուվենտուսի» նախագահն ու Սուպերլիգայի փոխնախագահ Անդրեա Ագնելին կարծում է, որ Պրեմիեր լիգայի ակումբների հեռանալուց հետո նոր մրցաշարի նախագիծն անգործունակ է, փոխանցում է «Գազետա.ռու»-ն։
«Ճիշտն ասած, ակնհայտ է, որ անհնար է առանց Պրեմիեր լիգայի ակումբների արդյունավետություն ապահովել»,-ասել է Ագնելին։
Ապրիլի 19-ի գիշերը անգլիական «Մանչեսթեր Յունայթեդ», «Լիվերպուլ», «Մանչեսթեր Սիթի», «Արսենալ», «Չելսի», «Տոտենհեմ», իսպանական «Բարսելոնա», «Ռեալ», «Ատլետիկո», ինչպես նաև իտալական «Ինտեր», «Միլան» և «Յուվենտուս» ակումբները հայտարարեցին, որ Սուպերլիգային մասնակցության հայտ են ներկայացրել։
Եվրոպական ֆուտբոլային ասոցիացիաների միության (ՈՒԵՖԱ) ղեկավար Ալեքսանդր Շեֆերինն ասել է, որ ակումբներն և ֆուտբոլիստները, որոնք կմասնակցեն Սուպերլիգային, չեն կարող մասնակցել ազգային առաջնություններին և միջազգային մրցաշարերին։

Президент «Ювентуса» заявил о недееспособности Суперлиги без клубов АПЛ
Президент туринского «Ювентуса» и вице-президент Суперлиги Андреа Аньелли заявил, что проект нового турнира недееспособен после ухода клубов Английской премьер-лиги (АПЛ), передает Sky Sports.
«Честно говоря, нет, очевидно, что это невозможно», — сказал Аньелли, отвечая на вопрос о реализации проекта без английских команд.
В ночь на 19 апреля о присоединении к Суперлиге официально объявили английские «Манчестер Юнайтед», «Ливерпуль», «Манчестер Сити», «Арсенал», «Челси», «Тоттенхэм», испанские «Барселона», «Реал», «Атлетико», а также итальянские «Интер», «Милан» и «Ювентус». В новом соревновании должны были принять участие 20 команд, 15 из них — на постоянной основе.
Глава Союза европейских футбольных ассоциаций (УЕФА) Александер Чеферин заявлял, что клубы и футболисты, которые примут участие в Суперлиге, будут отстранены от национальных чемпионатов и международных турниров.
20 апреля из-за критики со стороны болельщиков, футболистов и представителей международных организаций о своем уходе из нового турнира объявили все шесть клубов Английской премьер-лиги (АПЛ). Позднее Суперлига выступила с официальным заявлением о приостановке соревнований.