22.04.2021. Կորոնավիրուսի 881 նոր դեպք է գրանցվել, 29 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 4858 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 881 նոր դեպք: Առողջացել է 887 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 29 մարդ: Նրանցից 4-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, ապրիլի 22-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 211399 դեպք, որոնցից 191158-ն` առողջացած, 3969-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 991 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 4960 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 15281 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 951500 թեստավորում:

Armenia has confirmed 881 new cases of coronavirus in a 24-hour period, bringing the national tally to 211,399 as of 11 a.m. Thursday, April 22, the Ministry of Health reports.
887 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 191,158. The COVID-19 death toll has increased by 29 to 3,969. The figure does not include the deaths of 991 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
The number of active cases is 15,281. As many as 951,500  tests have been performed in the country since the disease outbreak.