22.04.2021. Կորոնավիրուսի 881 նոր դեպք է գրանցվել, 29 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 4858 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 881 նոր դեպք: Առողջացել է 887 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 29 մարդ: Նրանցից 4-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, ապրիլի 22-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 211399 դեպք, որոնցից 191158-ն` առողջացած, 3969-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 991 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 4960 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 15281 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 951500 թեստավորում:

22.04.2021. За сутки в Армении подтвержден 881 новый случай заражения коронавирусом
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтвержден 881 новый случай заражения коронавирусом (при проведенных 4858 тестах), выздоровели 887 человек.
За минувшие сутки скончались 29 пациентов с коронавирусом, у 4 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни.
По положению на 11:00 четверга, 22 апреля, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 211399. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 191158 человек. Число случаев с летальным исходом составило 3969.
Зарегистрированы также случаи смерти, когда у пациентов был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 991.
По официальным данным, с начала пандемии в Армении скончались 4960 человек с коронавирусом.
Фактически на лечении на данный момент находится 15281 пациент. В общей сложности было проведено 951500 тестирований.