ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը տրամադրել է բանկային երաշխիք LSOFT ընկերությանը
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը և LSOFT՝ ավտոմատացված բանկային համակարգ մշակող  ընկերությունն ավելի քան 10 տարի ակտիվ համագործակցում են հաշվարկադրամարկղային գործարքների շրջանակներում: Սկսած 2020 թվականից՝ Բանկը ֆինանսավորում է LSOFT ընկերությանը բանկային երաշխիքների միջոցով, որոնք տրամադրվում են ի ապահովում՝ ՀՀ ֆինանսների նախարարության նկատմամբ ընկերության պայմանագրային պարտավորությունների կատարման:
Բանկից հայտնում են, որ LSOFT-ը Հայաստանում ծրագրային ապահովման առաջատար ընկերություններից մեկն է: Ընկերությունը մասնագիտացված է ֆինանսական շուկայի մասնակից ընկերությունների ծրագրային ապահովման ներդրման և սպասարկման ոլորտում՝ առաջարկելով ամբողջական լուծումներ այս ոլորտի մասնակիցներին:
Բանկային երաշխիքների միջոցով ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը երաշխավորում է հաճախորդի կողմից՝ երրորդ կողմի նկատմամբ ստանձնած պարտավորությունների կատարումը: Տվյալ դեպքում բանկային երաշխիքը հանդիսանում է ընկերության ֆինանսական կայունության և պայմանագրային պարտավորությունների կատարման լրացուցիչ հավաստում:
Միջին բիզնեսի վարկավորումը հանդիսանում է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի կարևորագույն ուղղություններից մեկը: Յուրաքանչյուր հաճախորդի նկատմամբ Բանկը կիրառում է ֆինանսավորման անհատական ճկուն մոտեցում՝ հաշվի առնելով բիզնեսի գործունեության առանձնահատկությունները: Բանկի կողմից տրամադրվող վարկային պրոդուկտներն ու ֆինանսական գործիքներն ուղղված են ձեռնարկատերերի տարատեսակ խնդիրների լուծմանը՝ բիզնեսի զարգացման տարբեր փուլերում:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի ֆինանսական գործիքների վերաբերյալ ավելի մանրամասն տեղեկատվություն կարելի է ստանալ Բանկի պաշտոնական կայքում` հղումով, Բանկի մասնաճյուղերում կամ զանգահարելով Կոնտակտային կենտրոն՝ 87-87 հեռախոսահամարով:

Банк ВТБ (Армения) предоставил банковскую гарантию ЛСОФТ
Банк ВТБ (Армения) и компания-разработчик АБС ЛСОФТ активно сотрудничают в рамках расчетно-кассовых операций на протяжение больше 10-и лет.
С 2020 года Банк финансирует ЛСОФТ посредством банковских гарантий, которые предоставляются в обеспечение исполнения контрактных обязательств компании перед Министерством финансов РА.
ЛСОФТ является одной из ведущих компаний в области программного обеспечения в Армении. Компания специализируется на разработке и сопровождении программного обеспечения для компаний финансового рынка, предлагая комплексные решения участникам этой отрасли. Посредством банковских гарантий Банк ВТБ (Армения) гарантирует исполнение обязательств своего клиента перед третьей стороной.
В данном случае банковская гарантия выступает в качестве дополнительного свидетельства финансовой устойчивости компании и ее способности выполнить свои обязательства по контракту.
Кредитование и обслуживание среднего бизнеса является одним из приоритетных направлений Банка ВТБ (Армения). Для каждого клиента со стороны Банка применяется индивидуальный гибкий подход финансирования, с учетом особенностей вида деятельности бизнеса.
Предоставляемые Банком кредитные продукты и финансовые инструменты направлены на решение различных задач предпринимателей на разных этапах развития бизнеса.
Более подробную информацию о финансовых инструментах Банка ВТБ (Армения) можно получить на официальном сайте Банка по ссылкe , в филиалах Банка или позвонив в Контактный центр по номеру 87-87.