Ի աջակցություն Մեղրիի քաղաքապետի՝ քաղաքացիները բողոքի ակցիա են իրականացնում դատարանի մոտ
Ի աջակցություն ապօրինի ձերբակալված սյունեցիների՝ քաղաքացիները հավաքվել են Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանի մոտ։
Նշենք, որ այս պահին դատարանում քննում է Մխիթար Զաքարյանի ձերբակալման իրավաչափության հարցը։
Ինչպես արդեն հայտնել են ՔԿ-ից, Սյունիքի մարզում տեղի ունեցած միջադեպի գործով մեղադրանք է առաջադրվել 19 անձի, այդ թվում ՝ Մեղրիի քաղաքապետին։
Նշենք, որ Մխիթար Զաքարյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ ՔՕ 258-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին, 2-րդ և 5-րդ կետերի (խուլիգանություն) հատկանիշներով։
Ավելի վաղ , Զաքարյանի փաստաբանը հայտնել էր, որ  նրան ձերբակալելու իրավաչափության դեմ բողոք է ներկայացվել, որը մակագրվել է Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Մանվել Շահվերդյանին։

В поддержку мэра Мегри: граждане проводят акцию у здания суда в Ереване
Граждане собрались перед зданием суда общей юрисдикции административных районов Еревана Аван и Нор Норк – в  знак поддержки незаконно задержанных жителей Сюника.
Отметим, что в настоящее время в суде рассматривается вопрос о правомерности задержания мера Мегри Мхитара Закаряна.
Ранее из СК Армении сообщили, что по делу об инциденте в Сюнике обвинения были предъявлены 19 лицам, в том числе и мэру Мегри. 9 из них предъявлено обвинение по части 3 статьи 258, а 10 – по части 1 статьи 258 УК Армении. В суд предъявлены ходатайства об избрании меры пресечения в виде заключения под стражу в отношении 8 лиц.
Мэру Мегри Мхитару Закаряну предъявлено обвинение по пунктам 1, 2 и 5 части 3 статьи 258 УК Армении (хулиганство).