Տիգրան Աբրահամյան. Պարոնայք մորթապաշտներ, հասկանում եք չէ՞, որ փաշինյանական քաոսը մի օր ավարտվելու
«Հետաքրքիր է՝ ոստիկանապետը, քննչականի պետը, ԱԱԾ տնօրենը, գլխավոր դատախազը, որ սենյակում մենակ են լինում կամ հայելու մեջ են նայում ի՞նչ են տեսնում։
Պարոնայք մորթապաշտներ, հասկանում եք չէ՞, որ փաշինյանական քաոսը մի օր ավարտվելու, իսկ դուք, ձեր նմանների հրամաններ կատարողները մեր վիրավոր երկրում անելիք այլևս չեն ունենալու։
Խոսքս վերաբերում է ուժային կառույցների այն ծառայողներին, ովքեր ակնհայտ ապօրինությունների են գնում, մարդկանց նկատմամբ բռնություն կիրառում, նվաստացնում, կարճ ասած՝ կատարում երկիրը դավաճանողների քմահաճույքները։
Եթե նույնիսկ բանը իրավական գործընթացների չհասնի էլ, միշտ ամենաչսպասված վայրերում, ձեր դիմաց կհայտնվեն մարդիկ, որ կթքեն երեսներիդ։
Ինչ ոլորտում, ինչ պաշտոնի, ինչ կարգավիճակի էլ հասնեք՝ մի քիչ տղա եղեք, մի քիչ հայրենիք հարգեք։ Մի քիչ։

Тигран Абрамян: Господа, вы же понимаете, что пашиняновский хаос однажды закончится?
«Интересно, что видят начальник полиции, начальник следственного комитета, директор СНБ, генеральный прокурор, когда остаются одни в комнате или смотрятся в зеркало?
Господа шкурники, вы же понимаете, что пашиняновский хаос однажды закончится, и вам, выполняющим приказы подобных вам людей, больше нечего будет делать в нашей израненной стране.
Я говорю о тех сотрудниках силовых структур, которые идут на явные противозаконности, применяют насилие по отношению к людям, унижают, короче говоря, исполняют прихоти предателей страны.
Даже если это не приведет к судебным разбирательствам, всегда в самых неожиданных местах перед вами будут появляться люди, чтобы плюнуть вам в лицо.
В какой бы сфере, какой бы должности и статуса вы ни достигли, будьте немного мужчинами мальчиком, хоть немного уважайте Родину. Чуть-чуть.
Вы превратились в тряпку и превратили свои системы в сервисные центры Пашиняна. Проклятия, которые прозвучали вчера и сегодня, еще долго будут звенеть в ваших ушах».