Ծիծեռնակաբերդում այսօր կհնչի Վերդիի «Ռեքվիեմ»-ը
Վերդիի հանճարեղ «Ռեքվիեմ»-ը կհնչի ի հիշատակ Հայոց Ցեղասպանության անմեղ զոհերի՝ Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախումբի կատարմամբ: Կոմպոզտորական արվեստի այս հզոր, բացառիկ գեղեցկության ստեղծագործության կենդանի կատարումը հանդիսատեսը կարող է ունկնդրել ապրիլի 25-ին, ժամը 19:00-ին, Արամ Խաչատրյան համերգասրահում:
Ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ համերգի մենակատարներն են համաշխարհային ճանաչում ունեցող օպերային աստղեր Ռուզան Մանթաշյանը (սոպրանո), Օլեսյա Պետրովան (մեցցո-սոպրանո), Լիպարիտ Ավետիսյանը (տենոր) և Եվգենի Ստավինսկին (բաս): Համերգին մասնակցում է Հայաստանի ազգային ակադեմիական երգչախումբը (գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Հովհաննես Չեքիջյան): «Ռեքվիեմ»-ի կատարումը կհնչի Ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Էդուարդ Թոփչյանի ղեկավարությամբ:
Մինչ համերգը՝ ապրիլի 23-ին, ժամը 22:30-ին, Ծիծեռնակաբերդի Ցեղասպանության անմեղ զոհերի հուշահամալիրում «Ռեքվիեմ»-ը կհնչի նույն կազմի կատարմամբ և ուղիղ միացմամբ կհեռարձակվի Հայաստանի Հանրային հեռուստաընկերության եթերով:

Verdi's Requiem to be performed at Tsitsernakaberd  Memorial Complex
Armenia's State Philharmonic Orchestra will perform the Messa da Requiem by Giuseppe Verdi dedicated it to the memory of the victims of the Armenian Genocide. The concert will take place at Ara Khachaturian Concert Hall on April 25, at 19:00.
As the press service at the Orchestra reported, the concert features world known soloists Ruzan Mantashyan, (soprano), Olesya Petrova (mezzo-soprano), Liparit Avetisyan (tenor) and Evgeny Stavinsky (bass). The concert will be conducted by Artistic Director and Principal Conductor at Philharmonic Orchestra  Eduard Topchjan
The concert also features Armenian National Academic Choir led by Artistic Director and Principal Conductor Hovhannes Tchekidjian.
Before the main concert, the Philharmonic Orchestra and the Armenian National Academic Choir will perform the concert today, on April 23 at 22:30 at the Armenian Genocide Memorial Concert. The concert will be broadcast on Public TV Channel.