Նիկոլ Փաշինյանի դեմ բողոքի ակցիաների գործով ապօրինի ձերբակալված Գորիս համայնքի Հարթաշեն բնակավայրի ղեկավար Արմեն Խաչատրյանն ազատ է արձակվել: Այս մասին հայտնում է փաստաբան Բենիկ Գալստյանը։
Դատավոր Դավիթ Հարությունյանը ոչ իրավաչափ է համարել Ա. Խաչատրյանի ձերբակալությունը:
Հիշեցնենք, որ բողոքի ակցիաների առթիվ հարուցված քրեական գործի շրջանակներում ձերբակալվել է 16 անձ, այդ թվում՝ Մեղրիի քաղաքապետ Մխիթար Զաքարյանը, փոխքաղաքապետ Արմեն Սամվելյանը, Գորիսի փոխքաղաքապետ Մենուա Հովսեփյանը։
Երեկ Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ դատավոր Արման Հովհաննիսյանի նախագահությամբ, ոչ իրավաչափ էր ճանաչել սյունեցի Նորայր Առուշանյանի ձերբակալությունը, ով նույնպես ձերբակալվել էր Փաշինյանի դեմ բողոքի ակցիաների գործով։
նոլիկի ապօրինի ցուցումով հարուցված հայտնի քրեական գործի շրջանակներում ապօրինի ձերբակալված Սյունիքի մարզի Գորիս համայնքի...

Отпущен на свободу еще один житель Сюника
Глава поселка Арташен общины Горис Армен Хачатрян, незаконно задержанный по делу акций протеста против Никола Пашиняна, отпущен на свободу. Об этом сообщил адвокат Беник Галстян.
Судья Давид Арутюнян признал неправомерным задержание А. Хачатряна.
Напомним, что в рамках уголовного дела, возбужденного в связи с акциями протеста, задержаны 16 человек, в том числе мэр Мегри Мхитар Закарян, заместитель мэра Армен Самвелян, заместитель мэра Гориса Менуа Овсепян.
Вчера суд общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Армана Ованнисяна признал неправомерным задержание жителя Сюника Норайра Арушаняна, который также был задержан в по делу акций протеста против Пашиняна.