Չավուշօղլու. Թուրքիան աջակցում է Հայաստանի և Ադրբեջանի տրանսպորտային միջանցքի նախագծերին
Թուրքիայի արտգործնախարար Մևլութ Չավուշօղլուն Բուխարեստում Ռումինիա-Թուրքիա ռազմավարական համագործակցության 10-րդ հոբելյանական նիստին անդրադարձել է նաև արցախյան վերջին զարգացումներին: Այս մասին գրում է ermenihaber-ը։
Չավուշօղլուն, կրկնելով թուրք-ադրբեջանական քարոզչական նույնաբովանդակ թեզերը, պնդել է, որ «30 տարվա օկուպացիայից հետո Ադրբեջանի կողմից իր տարածքների ազատագրումն» առիթ է Կովկասում կայունության, բարօրության և խաղաղության համար:
«Հայաստանն ու Ադրբեջանն աշխատում են տրանսպորտային և էներգետիկ միջանցքի իրենց նախագծերի վրա: Մենք որպես Թուրքիա աջակցում ենք դրան»,-ասել է նա:

Чавушоглу: Турция содействует проектам Армении и Азербайджана
Министр иностранных дел Турции Мевлют Чавушоглу затронул последние события в Арцахе на 10-м юбилейном заседании стратегического сотрудничества Румыния-Турция в Бухаресте. Об этом пишет Ermenihaber.
Повторяя те же турецко-азербайджанские пропагандистские тезисы, Чавушоглу настоял, что «освобождение Азербайджаном своих территорий после 30 лет оккупации» является возможностью для стабильности, процветания и мира на Кавказе.
«Армения и Азербайджан работают над своими проектами транспортного и энергетического коридора. Мы, как Турция, содействуем этому», - сказал он.