23.04.2021. Կորոնավիրուսի 715նոր դեպք է գրանցվել, 19 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 4015 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 715 նոր դեպք: Առողջացել է 1123 մարդ։ Մեկ օրում մահացել է 19 մարդ։ Նրանցից 4-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, ապրիլի 23-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 212114 դեպք, որոնցից 192281-ն` առողջացած, 3984-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 995 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 4979 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 14854 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 955515 թեստավորում:

Armenia has confirmed 715 new cases of coronavirus in a 24-hour period, bringing the national tally to 212,114 as of 11 a.m. Friday, April 23, the Ministry of Health reports.
1,123 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 192,281.
The COVID-19 death toll has increased by 15 to 3,984. The figure does not include the deaths of 995 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
The number of active cases is 14,854. As many as 955,515 tests have been performed in the country since the disease outbreak.