23.04.2021. Կորոնավիրուսի 715նոր դեպք է գրանցվել, 19 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 4015 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 715 նոր դեպք: Առողջացել է 1123 մարդ։ Մեկ օրում մահացել է 19 մարդ։ Նրանցից 4-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, ապրիլի 23-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 212114 դեպք, որոնցից 192281-ն` առողջացած, 3984-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 995 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 4979 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 14854 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 955515 թեստավորում:

23.04.2021. За сутки в Армении подтверждено 715 новых случаев заражения коронавирусом
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 715 новых случаяев заражения коронавирусом (при проведенных 4015 тестах), выздоровели 1123 человека.
За минувшие сутки скончались 19 пациентов с коронавирусом, у 4 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни.
По положению на 11:00 пятницы, 23 апреля, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 212114. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 192281 человек. Число случаев с летальным исходом составило 3984.
Зарегистрированы также случаи смерти, когда у пациентов был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 995.
По официальным данным, с начала пандемии в Армении скончались 4979 человек с коронавирусом.
Фактически на лечении на данный момент находятся 14854 пациента. В общей сложности было проведено 9455515 тестирований.