Ադամ Շիֆը Կոնգրես բանաձև է ներկայացրել՝ հայ ռազմագերիներին Ամերիկյան պետության պահանջով ազատելու համար
Լոս Անջելեսում ապրիլի 24-ի հավաքին ԱՄՆ կոնգրեսական Ադամ Շիֆը հայտարարել է, որ Կոնգրեսում բանաձև է ներկայացրել` Ադրբեջանում պահվող հայ ռազմագերիներին Ամերիկյան պետության պահանջով ազատելու համար: Այս մասին գրել է քաղաքագետ Հայկ Մարտիրոսյանը։
«Լոս Անջելեսում տեղի ունեցած ապրիլքսանչորսյան հավաքին կոնգրեսական Ադամ Շիֆը հայտարարեց, որ Կոնգրեսում բանաձև է ներկայացրել` Ադրբեջանում պահվող հայ ռազմագերիներին ազատելու Ամերիկյան պետության պահանջով:
Շիֆը հայտնեց նաև, որ իր այդ բանաձևն արդեն ստացել է բիպարտիզան` երկկողմանի (դեմոկրատներից և հանրապետականներից) [նախնական] աջակցություն»,-գրել է քաղաքագետը:

Адам Шифф представил в Конгресс резолюцию об освобождении армянских военнопленных по требованию американского государства
11:37 26/04/2021
На митинге в Лос-Анджелесе 24 апреля конгрессмен США Адам Шифф объявил, что внес в Конгресс резолюцию об освобождении армянских военнопленных, удерживаемых в Азербайджане, по требованию государства Америки. Об этом написал политолог Айк Мартиросян.
«На митинге 24 апреля в Лос-Анджелесе конгрессмен Адам Шифф объявил, что внес в Конгресс резолюцию, требующую освобождения армянских военнопленных, удерживаемых в Азербайджане по требованию американского государства.
Шифф сообщил также, что его резолюция уже получила [предварительную] бипартизанскую - поддержку двух партий (демократов и республиканцев)»,-написал политолог.