«Հրապարակ». Գորիսի փոխքաղաքապետի  նկատմամբ խոշտանգումը կազմակերպել է Արթուր Զաքարյանը
«Գորիսի փոխքաղաքապետ Մենուա Հովսեփյանի պաշտպանը հանցագործության մասին օրեր առաջ հաղորդում էր ներկայացրել՝ իր պաշտպանյալին խոշտանգման ենթարկելու դեպքի առթիվ։
Ըստ փաստաբանի` իր պաշտպանյալին Գորիսից բերել էին Երևան, Երեւանի փոխոստիկանապետի աշխատասենյակ, որտեղ նրան նվաստացրել էին, այդ ամենը տեսանկարահանել և տեսանյութը տարածել:
Իրավապահ համակարգի մեր աղբյուրները հայտնեցին, որ փոխքաղաքապետի նկատմամբ խոշտանգումը կազմակերպել է ՀՀ ԿԱ ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության պետի տեղակալ (օպերատիվ գծով) Արթուր Զաքարյանը:
Նույն աղբյուրները փոխանցում են, որ թեպետ Զաքարյանը նվաստացնողների շարքերում չի եղել, սակայն նա հրահանգավորել է խոշտանգողներին և տեսանկարահանել է ընթացքը»։

«Грапарак»: Истязания вице-мэра Гориса организовал Артур Закарян
«Адвокат вице-мэра Гориса Менуа Овсепяна несколько дней назад представил сообщение о преступлении по делу об истязаниях своего подзащитного.
По словам адвоката, его подзащитного доставили из Гориса в Ереван, в кабинет заместителя начальника полиции Еревана, где его подвергли унижению, сняли все это на камеру и распространили видеоматериал.
Согласно нашим источникам в правоохранительных органах, истязания вице-мэра организовал заместитель начальника (по оперативной линии) управления города Еревана полиции ЦА РА Артур Закарян.
Те же источники сообщают, что, хотя Закаряна не было среди унижающих, он давал инструкции истязателям и снимал процесс на видео».