Բժիշկները պարզել են, թե ինչը կարող էր սպանել Մարադոնային
Աշխարհահռչակ ֆուտբոլիստ Դիեգո Մարադոնային անհրաժեշտ խնամք և բուժում չի տրամադրվել, ինչը կարող էր մահվան հանգեցնել: «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին հայտնել է TN հեռուստաընկերությունը՝ վկայակոչելով նրա մահվան պատճառները պարզելու համար հրավիրված բժշկական հանձնաժողովի տվյալները:
Մարադոնան տառապում էր կարդիոմիոպաթիայից, բայց նրա բժիշկները նրան չէին վերաբերվում որպես սրտի հիվանդություն ունեցող հիվանդի:
Առողջության վատթարացումից խուսափելու համար նա չի հետևել որևէ դիետայի կամ դեղատոմսի: Ըստ հեռուստաալիքի՝ Ֆուտբոլիստի համար պետք է սահմանվեր մշտական բժշկական հսկողություն, բայց դա չի արվել և նա մահացել է մենության մեջ:
Բացի այդ, Մարադոնան ճարպակալումներ է ունեցել մարմնի տարբեր մասերում, նա երեք օր անընդմեջ քնել է:
Ներկայումս Արգենտինայում քննություն է ընթանում ֆուտբոլիստի մահվան պատճառները բացահատնելու նպատակով, գործում ներգրավված է յոթ մարդ:

В деле о смерти Диего Марадоны появились странные подробности
В деле о смерти бывшего футболиста сборной Аргентины Диего Марадоны появились странные подробности. Об этом сообщает аргентинский телеканал TN со ссылкой на информацию медицинской комиссии, созванной для расследования причин его кончины.
Помимо этого, одна из медсестер Даяна Мадрид, которая давала показания по делу, заявила о том, что Марадона будто бы просыпался утром.
Диего Марадона скончался 25 ноября 2020 года в возрасте 60 лет. Причиной смерти стал острый отек легких, который был вызван сердечной недостаточностью. Полиция заподозрила в халатности его личного врача, а также медсестру, дежурившую в доме Марадоны в день его смерти, что и послужило началом расследования.
Марадона известен выступлениями за «Барселону», «Наполи» и «Ньюэллс Олд Бойз». В составе сборной Аргентины он стал чемпионом мира в 1986 году. Марадона считается одним из величайших игроков в истории футбола.