«Քանի որ Վրաստանում Արսեն Թորոսյանի ասածները լայնորեն լուսաբանվել ու քննարկվել էին, հիմա էլ նշմարվում է հակառակ գործընթացը, երբ Վրաստանում հասարակական որոշ շերտեր մեղադրում են իրենց երկրի ղեկավարներին ժամանակին իրականությունը թաքցնելու մեջ:
Մտքեր են հնչում, որ հայերը ճիշտ էին ու ազնիվ իրենց քաղաքացիների հետ, և ենթադրում, որ անցած տարվա ապրիլ-մայիս ամիսներին Վրաստանում վարակվածներն արդեն մեծ թիվ էին կազմում, սակայն դա կա՛մ չէր հրապարակվում, կա՛մ մարդիկ չէին թեստավորվում:
Այն, որ Արսեն Թորոսյանը չպետք է նման հայտարարություն աներ, կասկածից վեր է, այլ պետությանը քննադատելը, մեղմ ասած, չէր կարող նպաստել երկկողմ հարաբերությունների զարգացմանը, բայց արդյունքում պարզվեց, որ Թորոսյանը ճիշտ էր, վրացիները սխալվեցին»։

«Грапарак»: Арсен Торосян был прав, грузины ошиблись
Несмотря на то, что в Грузии широко освещались и обсуждались высказывания Арсена Торосяна, сейчас просматривается обратный процесс – некоторые общественные круги в Грузии обвиняют руководителей своей страны в том, что они скрывали действительность, пишет газета «Грапарак».
«Звучат мысли о том, что армяне были правы и честны со своими гражданами и предполагают, что в апреле-мае прошлого года случаи заражения коронавирусом в Грузии уже составляли большое число, однако либо цифры не публиковались, либо тесты не проводились.
То, что Арсен Торосян не должен был озвучивать такие заявления, выше всяких сомнений. Критика другого государства, мягко говоря, не могло посодействовать развитию отношений, однако в результате выяснилось, что Торосян был прав, грузины ошиблись», - пишет газета.