Վրաստանի վարչապետը հանդիպել է Ադրբեջանի պետական անվտանգության ծառայության ղեկավարին
Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին հանդիպել է Ադրբեջանի պետական անվտանգության ծառայության ղեկավար Ալի Նագիևին: Այս մասին գրում է վրացական Առաջին ալիքը։
Վարչապետի մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, զրույցը հիմնականում վերաբերել է անվտանգության ոլորտում համագործակցության հիմնական ուղղություններին: Ընդգծվել է Վրաստանի և Ադրբեջանի անվտանգության ծառայությունների սերտ համագործակցության կարևորությունը:
Կառավարության վարչությունում անցկացված հանդիպմանը մասնակցում էին Վրաստանում Ադրբեջանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ֆայգ Գուլիևը, Ադրբեջանի պետական անվտանգության ծառայության միջազգային վարչության պետ Թայգ Էյնուլաևը և Վրաստանի պետական անվտանգության ծառայության ղեկավար Գրիգոլ Լիլուաշվիլին:

Премьер-министр Грузии встретился с главой Службы государственной безопасности Азербайджана
Премьер-министр Грузии Ираклий Гарибашвили встретился с главой Службы государственной безопасности Азербайджана Али Нагиевым. Об этом пишет Первый канал Грузии.
Как сообщает пресс-служба премьер-министра, в основном речь шла об основных направлениях сотрудничества в сфере безопасности. Была подчеркнута важность тесного сотрудничества между службами безопасности Грузии и Азербайджана.
Во встрече приняли участие Чрезвычайный и Полномочный Посол Азербайджана в Грузии Фаиг Гулиев, начальник международного управления Службы государственной безопасности Азербайджана Тайг Эйнулаев и глава Службы государственной безопасности Грузии Григол Лилуашвили.