Կապուտանի դաշտում մարդու գանգ են գտել
Այսօր ոստիկանության Կոտայքի բաժնից ՀՀ քննչական կոմիտեի Կոտայքի մարզային քննչական վարչության Աբովյանի քննչական բաժին ահազանգ է ստացվել այն մասին, որ Կապուտան գյուղի դաշտում հայտնաբերվել է մարդու գանգ:
Քննչական կոմիտեից հայտնում են, որ դեպքի վայր մեկնած քննչական խմբի կողմից կատարված զննությամբ Կոտայքի մարզի Կապուտան գյուղի վերջնամասում գտնվող դաշտամիջյան հատվածում հայտնաբերվել է մարդուն համապատասխանող գանգ՝ բազմաթիվ վնասվածքներով:
Բացի այդ, հարակից տարածքում՝ մոտ 40 սմ խորության վրա, հայտնաբերվել է հողի շերտով պատված, տեղ-տեղ քայքայված տղամարդու դիակ, որի որովայնից վերև գտնվող հատվածը բացակայում է:
Նշանակվել է դիակի դատաբժշկական փորձաքննություն:
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Կոտայքի մարզային քննչական վարչության Աբովյանի քննչական բաժնում նախապատրաստվում են նյութեր:

В поле села Капутан найден человеческий череп
Сегодня в Абовянский следственный отдел Котайкского областного следственного управления Следственного комитета РА поступил звонок из Котайкского отделения полиции о том, что в поле села Капутан был обнаружен человеческий череп.
Как передает Следственный комитет, в ходе проверки, проведенной следственной группой, выехавшей на место происшествия, в средней части поля на окраине села Капутан Котайкской области был обнаружен человеческий череп с многочисленными травмами.
Кроме того, на глубине около 40 см в непосредственной близости было найдено покрытое слоем почвы, местами разложившееся тело мужчины, верхняя часть туловища которого - выше живота, отсутствовала.
Была назначена судебно-медицинская экспертиза тела.
В Абовянском следственном отделе Котайкского областного следственного управления Следственного комитета РА готовятся материалы по делу.