Սերժ Սարգսյան. Իմ հրաժարականի տեքստը նայելուց հետո Կարեն Կարապետյանն առաջարկեց հանել մի նախադասություն
«Եթե մենք գայլ ենք, իրենք ոչ թե գելխեղդ են, այլ շնագայլեր են»,- «Իշխանություն» ֆիլմի ռեժիսոր Մհեր Մկրտչյանին տված հարցազրույցում ասել է ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը։
Նա նաև նշել է. «Ես չեմ պարտվել սրանց, ես պարտվել եմ շատ ավելի ուժեղ մարդկանց, շատ ավելի մեծ ուժերի»։
Սերժ Սարգսյանը պատմել է, որ իր հրաժարականի տեքստը նայելուց հետո Կարեն Կարապետյանը խնդրել է, առաջարկել է հանել մի նախադասություն և մի պարբերություն։
Հարցազրույցը կհեռարձակվի շուտով՝ ArmNews TV-ի եթերում:
ՀՀ երրորդ նախագահի գրասենյակի ֆեյսբուքյան էջում գրված է, որ ՀՀ երրորդ նախագահը կատարեց իր խոստումը՝ «Իշխանություն» ֆիլմի ռեժիսոր և սցենարիստ Մհեր Մկրտչյանի հետ զրույցը 2018թ. ապրիլյան իրադարձությունների մասին և ոչ միայն, կայացավ:
Ֆիլմի պրեմիերայից հետո ռեժիսոր Մհեր Մկրտչյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել էր․
«Իշխանություն» ֆիլմի պրեմիերային ես պատահական չէի հայտնվել ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի կողքին:
Ես եմ հրավիրել, ես եմ փոխանցել հրավիրատոմսը ու դիմավորել «Մոսկվա» կինոթատրոնի դիմաց:
Ֆիլմում իմ ստեղծած կերպարներից մեկն էլ նախագահի կերպարն է, և ես ունեի հնարավորություն ֆիլմը դիտելու ընթացքում հարցեր տալու նրան:
Իսկ հարցերը նոր հարցեր ծնեցին: Պայմանավորվեցինք խոսել ֆիլմի մեջ տեղ գտած իրականի և ոչ իրականի մասին, ֆիլմի իշխանության և իրական իշխանության մասին: Ու ոչ միայն՝ 2018-ի մասին, մարդկանց մասին... ես ունեմ հարցեր, մենք բոլորս ունենք հարցեր...
Նկարահանելու ենք մեր զրույցը: Ես լրագրող չեմ, մեր զրույցը էդ տեսանկյունից կլինի ոչ պրոֆեսիոնալ, բայց անկեղծ»։
ՀՀ երրորդ նախագահը կատարեց իր խոստումը՝ «Իշխանություն» ֆիլմի ռեժիսոր և սցենարիստ Mher Mkrtchyanի հետ զրույցը 2018թ....

Серж Саргсян: Карен Карапетян, посмотрев текст моего заявления об отставке, предложил внести поправки
«Если мы – волки, то они – не волкодавы, а шакалы», – заявил третий президент Армении Серж Саргсян в интервью режиссеру фильма «Ишханутюн» («Власть») Мгеру Мкртчяну.
Он также отметил: «Я не проиграл этим, я проиграл людям гораздо более сильным, гораздо более крупным силам».
Серж Саргсян рассказал также, что бывший премьер-министр Карен Карапетян, посмотрев текст его заявления об отставке, предложил внести поправки: снять одно предложение и один абзац.
На странице офиса третьего президента Армении в социальной сети Facebook отмечается, что третий президент Армении выполнил свое обещание: беседа с режиссером и сценаристом фильма «Власть» Мгером Мкртчяном – о событиях апреля 2018 года и не только – состоялась.
Режиссер Мгер Мкртчян после премьеры картины на своей странице в социальной сети Facebook написал:
«На премьере фильма «Власть» я неслучайно оказался рядом с третьим президентом Армении Сержем Саргсяном.
Я его пригласил, сам передал пригласительный и встретил у входа в кинотеатр «Москва».
Один из персонажей, созданных мной в фильме, – это образ президента. И у меня была возможность задавать ему вопросы во время просмотра фильма.
А вопросы породили новые вопросы. Мы договорились поговорить о реальном и нереальном в фильме, о власти в картине и реальной власти. И не только о 2018-ом, людях… у меня есть вопросы, впрочем, у нас у всех они есть ...
Мы снимем нашу беседу. Я не журналист, и потому наша беседа с этой точки зрения будет непрофессиональной, но зато искренней».