Հայտնի են դարձել Գերմանիայի հիվանդանոցում չորս մարդու սպանության հանգամանքները
Գերմանական Պոտսդամ քաղաքում չորս մարդու սպանության մեջ կասկածվողն իր արարքը խոստովանել է ամուսնուն, որն էլ անմիջապես ոստիկանություն է կանչել: «Spiegel»-ի տարածած լուրը ներկայացրել է «ՌԻԱ նովոստի»-ն:
Մինչ այդ ոստիկանությունը սպանության կասկածանքով բերման էր ենթարկել հաշմանդամություն ունեցող անձանց խնամքի հաստատության աշխատակիցներից մեկին, այն բանից հետո, երբ այդ շենքում հայտնաբերվել էր չորս մարդու դի: Ոստիկանությունը հայտնել է, որ բոլոր մահացածների մոտ առկա են արտաքին կոշտ բռնության հետքեր: Դրդապատճառների մասին դեռ չեն անհայտնում:
Ըստ թերթի, կասկածյալը բուժքույր է, որն ավելի քան 20 տարի խնամում էր հիվանդներին: Թերթի փոխանցմամբ, չորեքշաբթի երեկոյան կինը, խոստովանել է ամուսնուն սպանության մասին, իսկ վերջինս անմիջապես դիմել է ոստիկանություն:

Стали известны обстоятельства убийства четырех человек в немецкой больнице
Подозреваемая в убийстве четырех человек в немецком Потсдаме призналась в содеянном мужу, мужчина вызвал полицию, сообщает издание Spiegel, передает РИА НОВОСТИ.
Ранее полиция задержала одну из сотрудниц заведения по уходу за людьми с ограниченными возможностями по подозрению в убийстве, после того как тела четырех человек были найдены в здании. В полиции сообщили, что травмы всех жертв возникли "в результате жесткого внешнего насильственного воздействия". Мотивы пока неизвестны.
Как сообщает издание, подозреваемая - сиделка и более 20 лет заботилась о пациентах. По информации издания, в среду вечером женщина якобы призналась мужу в убийстве и тот незамедлительно вызвал полицию.