Երևանում երկրորդ դեպքն է, երբ COVID-19 սպասարկող բուժկենտրոնի պատուհանից պացիենտը նետվել է ցած
Երևանում` COVID-19 սպասարկող բժշկական կենտրոններից մեկում գիշերը դժբախտ պատահար է տեղի ունեցել: Առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ ն 77-ամյա պացիենտը հիվանդասենյակի պատուհանից նետվել է ցած: Տղամարդը ստացիոնարում բուժվել է ապրիլի 17-ից, ում վիճակը գնահատվել է միջին ծանրության:
Հիվանդասենյակում եղել է կնոջ հետ, որը կորոնավիրուսի դեմ ստացիոնար բուժումը ստանում էր նույն բժշկական կենտրոնում:
Բուժման ընթացքում որևէ խնդիր չի եղել, տղամարդը կատարել է բժիշկների բոլոր ցուցումները` ստացել պատշաճ բուժօգնություն: Նրա մոտ հոգեկան շեղումներ մասնագետները չեն արձանագրել:
Դեպքի վայրում աշխատում է ոստիկանությունը հանգամանքները պարզելու համար:
Հիշեցնենք՝ ապրիլի 7-ին ԱՆ-ից հայտնել էին, որ Երևանում` COVID-19 սպասարկող բժշկական կենտրոններից մեկում գիշերը 72-ամյա պացիենտը հիվանդասենյակի պատուհանից նետվել էր ցած: Լուսադեմին գտել էին նրա դին:

Уже второй схожий инцидент: пациент с COVID-19 выбросился из окна палаты в Ереване
Несчастный случай произошел ночью в одном из медицинских центров Еревана, где проходят лечение зараженные коронавирусом пациенты. Как сообщают из министерства здравоохранения Армении, 77-летний пациент выбросился из окна палаты. Мужчина проходил стационарное лечение с 17 апреля, его состояние оценивалось как средней тяжести.
В палате он находился с женой, которая проходила стационарное лечение от коронавируса в том же медицинском центре.
«В процессе лечения никаких проблем не было, мужчина соблюдал все рекомендации врачей, получал надлежащую медпомощь. Специалисты не выявили у него психических отклонений.
На месте происшествия работают сотрудники полиции для выяснения обстоятельств», – говорится в сообщении.
Напомним, 7 апреля из Минздрава Армении сообщили, что в одном из медцентров Еревана, специализирующихся на лечении коронавируса, 72-летний мужчина выбросился из окна палаты. Его тело было найдено на рассвете.