«Առաջիկա ընտրությունները հեշտ չեն լինելու։ Իշխանությունն էլ ամեն ինչ անելու է, որ վերարտադրվի»,- ասել է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանն իր աջակիցների հետ հանդիպմանը։
Նա նշել է, որ, սակայն, յուրաքանչյուր քաղաքացու մասնակցությունն ու իր ձայնին տեր կանգնելը թույլ կտա Հայաստանը դուրս բերել մի իրավիճակից, որտեղ շատերը պատրաստվում են արտագաղթել, որտեղ ազգը «վիզը ծռած» է, որտեղ մեծ ջանք է պետք գործադրել՝ վերականգնելու և հզորացնելու տնտեսությունը, բանակցային դիրքերը, կարևոր դերակատարումն այս տարածաշրջանում։
Նախագահ Քոչարյանը համոզված է, որ մենք ունենք այդ ներուժը, և դրա շնորհիվ կարող ենք ստեղծել ժամանակակից պետություն՝ ներդնելով տեխնոլոգիաներ ու դրանցով հզորանալ

Роберт Кочарян: Предстоящие выборы будут непростыми
«Предстоящие выборы будут непростыми. Власти сделают все, чтобы воспроизвести себя», - сказал второй президент РА Роберт Кочарян на встрече со своими сторонниками.
Однако он отметил, что участие каждого гражданина и быть хозяином своего голоса позволит Армении выйти из ситуации, в которой многие собираются эмигрировать, где нация «склонила голову», где нужно приложить большие усилия для восстановления и укрепления экономики, переговорных позиций, важной роли в этом регионе.
Президент Кочарян убежден, что у нас есть этот потенциал, и благодаря ему мы можем создать современное государство, внедряя технологии и становясь тем самым сильнее.