Հենրիխ Մխիթարյանը կարող է հրաժարվել Ռոմայի հետ պայմանագիրը երկարաձգելուց
Հայաստանի ազգային հավաքականի ավագ և «Ռոմայի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը կարող է հեռանալ իտալական ակումբից ամառային տրանսֆերային պատուհանի ընթացքում ազատ գործակալի կարգավիճակով։ championat.com-ի հաղորդմամբ, այս մասին գրում է Calciomercato-ն։
Աղբյուրի տեղեկացմամբ, ֆուտբոլիստը մինչև հիմա չի երկարաձգել պայմանագիրը «Ռոմնայի» հետ։ Պայմանագրում կա կետ, որը վերանայում է պայմանագրի երկարաձգումը 25 խաղի մասնակցելուց հետո, իսկ Մխիթարյանն այդ թվին արդեն հասել է այս մրցաշրջանում։ Բայց Հենրիխ Մխիթարյանն ու նրա գործակալը դադար են վերցրել, քանի որ ցանկանում են «Ռոմայի» ղեկավար կազմից հետագա զարգացման հստակ ծրագիր ստանալ:
Ավելի վաղ հաղորդվում էր, որ Հենրիխ Մխիթարյանը կարող է տեղափոխվել «Յուվենտուս»: 2019-ին Մխիթարյանը «Արսենալից» վարձավճարով տեղափոխվել էր «Ռոմա», իսկ մեկ տարի անց լիարժեք պայմանագիր կնքել իտալական ակումբի հետ:

Армянский полузащитник Генрих Мхитарян может покинуть «Рому» летом на правах свободного агента
Полузащитник «Ромы» Генрих Мхитарян может покинуть итальянский клуб в летнее трансферное окно на правах свободного агента, сообщает Calciomercato.com.
По информации источника, футболист сборной Армении до сих пор не продлил соглашение с клубом. В его действующем контракте прописана опция продления контракта, если игрок выйдет на поле в 25 матчах за сезон. Но Генрих Мхитарян и его агент Мино Райола взяли паузу, поскольку хотят получить от руководства «Ромы» чёткий план дальнейшего развития.
Ранее сообщалось, что полузащитник «Ромы» и сборной Армении Генрих Мхитарян может перейти в «Ювентус». В 2019 году Мхитарян перешёл из лондонского «Арсенала» в «Рому» на правах аренды, а через год подписал полноценный контракт с итальянским клубом. С 2007 года хавбек вызывается в сборную Армении, передает «Чемпионат».