ՀՅԴ-ականներ Տարոն Մանուկյանին և Սարգիս Կարապետյանին կանչել են Քննչական կոմիտե
ՀՅԴ անդամները Սարգիս Կարապետյանին և Գեղամ Մանուկյանի որդին՝ Տարոն Մանուկյանին այսօր կանչել է Քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության ծանր հանցագործությունների քննության բաժին՝ որպես մեղադրյալ ներգրավելու և մեղադրյալի կարգավիճակով հարցաքննվելու համար: Այս մասին տեղեկացնում են Կարապետյանն ու Մանուկյանն իրենց ֆեյսբուքյան էջերում:
«Մեր դուռը կրկին ծեծեցին։ Այս անգամ ծանուցագիրը հորս չէր հասցեագրված այլ ինձ։ Մի քանի անգամ առիթ ունեցել եմ նշելու հիմա էլ միտքս կրկնում եմ.
-մեզ քրեական հետապնդումներով ավելի եք մոտիվացնում այ, անՀայրենիք տականքներ։ Պայքարը շարունակվում է։
Հ.գ ամոթ հետ նահանջողին»,- գրել է Տարոն Մանուկյանը:
Սարգիս Կարապետյանն էլ գրել է. «Վերջին մի տաս օրը նենց նեղված էի, մտածում էի ես ինչ խաբար ա քննչականն ու ոստիկանությունը մոռացել են իմ մասին։
Բայց երկար սպասացնել չտվեցին իրենց, այսօր ծանուցագիրը բերեցին։ԵՎ հետաքրքրականը նա է, որ օրն ու ժամը համնկնում է վաղը կայանալիք ԱԺ արտահերթ նիստի հետ, երբ ուսապարկերը պիտի վարչափեդ ընտրեն»։

Представителей АРФД – Саркиса Карапетяна и Тарона Манукяна – вызвали в СК Армении
Членов АРФ «Дашнакцутюн» (АРФД) – Саркиса Карапетяна и Тарона Манукяна, сына Гегама Манукяна – сегодня вызвали в отдел по расследованию тяжких преступлений следственного управления Следственного комитета Армении для привлечения в качестве обвиняемых и допроса в статусе обвиняемых. Об этом сообщают Карапетян и Манукян на своих страницах в соцсети Facebook.
«В нашу дверь снова постучались. На сей раз повестка была адресована не отцу.
Мне несколько раз представился повод отметить, повторяю свою мысль и сейчас: уголовными преследованиями вы еще больше нас мотивируйте. Безродные подонки! Борьба продолжается.
Позор отступающему!» – написал Тарон Манукян.
Саркис Карапетян в свою очередь указал: «Последние 10 дней было не по себе, думал, что стряслось такого, что СК и Полиция забыли про меня.
Но они не заставили себя долго ждать, сегодня получил извещение. Примечательно, что дата и время совпадают с завтрашним заседанием НС, когда рюкзаки должны избрать премьера».