04.05.2021. Կորոնավիրուսի 399 նոր դեպք է գրանցվել, 19 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 3343 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 399 նոր դեպք: Առողջացել է 635 մարդ:  Մեկ օրում մահացել է 19 մարդ: Նրանցից 3-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, մայիսի 4-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 217407 դեպք, որոնցից 201107-ն` առողջացած, 4165-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 1029 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5194 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 11106 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 996955 թեստավորում:

04.05.2021. За сутки в Армении подтверждено 399 новых случаев заражения коронавирусом
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 399 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 3343 тестах), выздоровели 635 человек.
За минувшие сутки скончались 19 пациентов с коронавирусом, у 3 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни.
По положению на 11:00 вторника, 4 мая, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 217407. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 201107 человек. Число случаев с летальным исходом составило 4165.
Зарегистрированы также случаи смерти, когда у пациентов был подтвержден коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1029.
По официальным данным, с начала пандемии в Армении скончались 5194 человека с коронавирусом.
Фактически на лечении на данный момент находятся 11106 пациентов. В общей сложности было проведено 996955 тестирований.