04.05.2021. Կորոնավիրուսի 399 նոր դեպք է գրանցվել, 19 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 3343 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 399 նոր դեպք: Առողջացել է 635 մարդ:  Մեկ օրում մահացել է 19 մարդ: Նրանցից 3-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, մայիսի 4-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 217407 դեպք, որոնցից 201107-ն` առողջացած, 4165-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 1029 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5194 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 11106 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 996955 թեստավորում:

Armenia has confirmed 399 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 217,407 as of 11 a.m. Tuesday, May 4, the Ministry of Health reports.
635 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 201,107. The COVID-19 death toll has increased by 19 to 4,165. The figure does not include the deaths of 1,029 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
The number of active cases is 11,106. As many as 996,955 tests have been performed in the country since the disease outbreak.