Գրեթե վստահ եմ, որ որոշ «խաղաղասերներ» իրենց տներում արդեն նամազի ռեպետիցիա են անում. Նաիրա Զոհրաբյան
10:01 07/05/2021
ԱԺ ԲՀԿ խմբակցության անդամ Նաիրա Զոհրաբյանը գրառում է արել «Նամազի ռեպետիցիան սկսված է» վերնագրով.
«Երեկ սորոսական խունտայի մի սեգմենտ թռել էր մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանի դեմքին։ Թուրքի նովրուզին պորտապար պարող  սեգմենտը նույն ինքնամատույց թռիչքով թռավ նաև Մարուքյան Էդմոնի դեմքին, երբ վերջինս ընդամենը կարծիք հայտնեց, որ մարդասպան Ալիևը իրենց հաղթական պառադին մեր ռազմագերիներին կհանի քայլերթի։
Արման Թաթոյանի պաշտոնավարումը մեկ տարուց ավարտվելու է և սորոսական խունտան, դատելով խունտայի տարբեր անդամների ճանկռտոցներից, որոշել է թրքահպատակ մեկին, ովքեր երկար տարիներ եվրոպական տարբեր երկրների՝ այսպես կոչված «խաղաղության ճսմբարներում» մի պալատկայի մեջ ապրել են ազերիների հետ, կարգել օմբուդսմեն։
Ադրբեջանի նախկին օմբուդսմեն Էլմիրա Սուլեյմանովան համարում էր, որ Ռամիլ Սաֆարովը հայրենասիրության օրինակ պիտի լինի յուրաքանչյուր ադրբեջանցու համար։
Մեր երկրում միջազգային հանրությանը թուրքերի հաննիբալիզմի մասին հետևողականորեն փաստեր ներկայացնող քիչ գործիչներից մեկի՝ Արման Թաթոյանի դեմքին իշխանությունները պարբերաբար սորոսական «սկվազնյակ» են բաց թողնում։
Ի դեպ, Թաթոյանի գործունեությունից դժգոհ է մեկ էլ Ադրբեջանը և եվրոպական բոլոր կառույցները թուրքերը լցրել են Թաթոյանի դեմ բողոքներով։
Թուրքը Շուշիի մայր տաճարի գմբեթը հանել է։ Ու հանել է մայիսի 9-ին ընդառաջ։
Եւ կա՞ մեկը, ով կասկածում  է, որ Ղազանչեցոցը վերածվելու է մզկիթի։
Ավելին, ես գրեթե վստահ եմ, որ որոշ «խաղաղասերներ» իրենց տներում արդեն նամազի ռեպետիցիա են անում։
Ու հիմա ասում են՝ ապագա կա՛։
Իհարկե կա՛, բայց առանց ձեզ»։

Наира Зограбян: Я почти уверена, что некоторые «миролюбивые» у себя дома уже проводят репетиции намаза
12:31 07/05/2021
Депутат Национального Собрания от фракции «Процветающая Армения» Наира Зограбян сделала на своей странице в социальной сети Facebook запись, озаглавив ее как «Репетиция намаза началась».
«Вчера часть соросовской хунты ополчилась на Защитника прав человека (омбудсмена) Армении Армана Татояна. Исполняющий танец живота на наврузе турок сегмент столь же самозабвенно ополчился на Эдмона Марукяна, когда последний лишь высказал мнение, что убийца Алиев на своем параде победы выведет на марш армянских военнопленных.
Срок полномочий Армана Татояна истекает через год, и соросовская хунта, судя по царапающему визгу разных членов хунты, решила посадить в кресло омбудсмена кого-то покорного туркам – из тех, кто долгие годы в так называемых «лагерях мира» разных европейских стран в одной палатке жили с азербайджанцами.
Бывший азербайджанский омбудсмен Эльмира Сулейманова считала, что Рамиль Сафаров («убийца с топором» – азербайджанский офицер Рамиль Сафаров, зарубивший в 2004г. в Будапеште спящего армянского офицера Гургена Маргаряна. – Ред. ) должен быть примером патриотизма для каждого азербайджанца.
В нашей стране власти регулярно выпускают соросовский «сквозняк» против Армана Татояна – одного из немногих деятелей, которые доводят до сведения международного сообщества факты о ганнибализме турок.
Кстати, кроме них, деятельностью Татояна недоволен только Азербайджан, турки наводнили все европейские структуры жалобами на Татояна.
Турки сняли купол с собора Сурб Аменапркич Казанчецоц (Собор Святого Христа Всеспасителя) в Шуши. И сделали это в преддверии 9 мая. Кто-то сомневается, что Казанчецоц превратят в мечеть?