Կարեն Քոչարյան. Երկրում կրիմինալ վակխանալիան շարունակվում է
Քաղտեխնոլոգ Կարեն Քոչարյանն ահազանգում է Հայաստանում վերջին շրջանում մեծ տարածում գտած հանցագործության մասին.
«Երկրում կրիմինալ վակխանալիան շարունակվում է: Այս գիշեր մեր բակից երեք ավտոմեքենայի համարներ են գողացել: Դե հասկանալի է, եթե պետության ամբողջ ոստիկանությունը զբաղված է բացառապես մի ջանդակ պահելով, հենց այդպես էլ պետք է լինի:
Հ.Գ. Իհարկե ես նաև չեմ հասկանում և երբեք չեմ հասկանա այն մարդկանց, որոնք մեքենայի, հեռախոսի և այլ «գոլդ» համարի համար կարող են լրացուցիչ փող վճարել: Երևի հին մարդ եմ...»։

Политтехнолог Карен Кочарян сообщает о преступлении, пользующемся в последнее время в Армении большую популярностью:
«Криминальная вакханалия продолжается. Этой ночью в нашем дворе украли номера с трех автомобилей. Ну понятно, если полиция целой страны занята исключительно охраной одного «брюха», так и должно быть.
P.S. И еще я не понимаю и никогда не пойму людей, готовых за «голд» номера автомобиля, номера телефона и прочие золотые номера заплатить дополнительные деньги. Наверное, я старый человек…»