10.05.2021. Կորոնավիրուսի 83 նոր դեպք է գրանցվել, 17 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 1790 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 83 նոր դեպք: Առողջացել է 622 մարդ։ Մեկ օրում մահացել է 17 մարդ։ Նրանցից 2-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, մայիսի 10-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 219353 դեպք, որոնցից 205200-ն` առողջացած, 4249-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 1041 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5290 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 8863 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 1016681 թեստավորում:

Armenia has confirmed 83 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 219,353 as of 11 a.m. Monday, May 10, the Ministry of Health reports.
622 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 205,200.
The COVID-19 death toll has increased by 15 to 4,249. The figure does not include the deaths of 1,041 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 8,863 active cases. As many as 1,016,681 tests have been performed in the country since the disease outbreak.