Երեկ բերման ենթարկված իջևանցի տղամարդը, ով «Իլհամ» անանով էշով եկել էր Ազգային ժողովի դիմաց՝ «իրենց «գժին, շաշին» տուն տանելու համար, ազատ է արձակվել:
Ոստիկանության հասարակայնության հետ կապի և լրատվության վարչությունից Panorama.am-ը տեղեկացավ, որ նա բերման էր ենթարկվել Վարչական իրավախախտումների վեաբերյալ օրենսգրքի 182-րդ հոդվածով նախատեսված արարքի համար, այն է՝ ոստիկանության ծառայողի օրինական պահանջը չկատարելու համար։
Նախքան բերման ենթարկվելը նա լրագրողերին ասել էր. «Ակցիա չի սա, սա իրականություն է։ Մեր Իլհամիկի հետ եկել ենք մեր գժին, մեր շաշին տանենք մեր տուն։ Էդ մեր գժին էլի, կապիտուլյանտին, Նիկոլին էլի: Էսօրվանից էլ ինքը վարչապետ չի, չէ՞։ Լուրջ տրամադրված եկել եմ»:

Пришедший с ослом к зданию НС Армении иджеванец отпущен на свободу
Подвергнутый накануне приводу в Полицию житель Иджевана, который на осле по кличке Ильхам пришел к зданию Национального Собрания, чтобы, по его словам, забрать домой их «глупца, дурачка», отпущен на свободу.
В пресс-службе Полиции Армении корреспонденту Panorama.am сообщили, что мужчина был подвергнут приводу за деяние, предусмотренное статьей 182 Кодекса Республики Армения об административных правонарушениях (за невыполнение законного требования служащего Полиции).
До привода в Полицию в беседе с журналистами мужчина сказал: «Это не акция, а реальность. Вместе с нашим Ильхамиком пришли за нашим глупцом, дурачком. Ну, забрать домой безумца нашего, капитулянта. Ну, Никола. Ведь с сегодняшнего дня он уже не премьер? Я настроен серьезно».