Այվազյանը Լավրովին տեղեկացրել է Հայաստանի պետական սահմանին տեղի ունեցած վերջին միջադեպի մասին
Այսօր ՀՀ ԱԳ նախարարի պաշտոնակատար Արա Այվազյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի հետ:
ՀՀ ԱԳՆ-ից հայտնում են, որ նախարարի պաշտոնակատար Այվազյանն իր գործընկերոջը տեղեկացրել է Հայաստանի պետական սահմանին տեղի ունեցած վերջին միջադեպի մասին և նշել ադրբեջանական կողմից նման սադրանքների հրահրման անթույլատրելիությունը:
Երկուստեք կարևորվել է տարածաշրջանային անվտանգության և կայունության շուրջ ձեռքբերված պայմանավորվածությունների լիարժեք կատարումը և իրադրության սրումը կանխարգելող քայլերի համադրումը:

Aivazian informs Lavrov about the recent incident on the state border of Armenia
Armenia's acting Foreign Minister Ara Aivazian held a phone conversation on Wednesday with his Russian counterpart Sergey Lavrov, press department at the Foreign Ministry reported.
According to the source, the acting minister briefed Lavrov on the recent incident on the state border of Armenia and pointed to the unacceptability of the provocations by the Azerbaijani side.
The full implementation of the agreements around stability and security in the region  along with measures to prevent any escalation was bilaterally highlighted.