Տղամարդը ինը հազար անգամ զանգահարել է Իսպանիայի արտակարգ իրավիճակների ծառայություն
Իսպանական ոստիկանությունը ձերբակալել է մի մարդու, ով համարյա 9 հազար անգամ զանգահարել է արտակարգ իրավիճակների ծառայության հեռախոսահամարներին և վիրավորել օպերատորներին, փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն։
Հաղորդվում է, որ 49-ամյա տղամարդը ձերբակալվել է մայիսի 7-ին Աստուրիայի ինքնավար համայնքի մայրաքաղաք Օվիեդոյում՝ ծառայության կողմից ոստիկանություն բողոք ներկայացնելուց հետո։
Ավելի ուշ պարզվել է, որ 2019 թվականից սկսած մեկ հեռախոսից 377 զանգ է կատարվել «091» և 4957 հեռախոսազանգեր՝ «112» փրկարարական ծառայության համարներին: Ինչպես պարզել է հետաքննությունը, զանգերից ոչ մեկը կապված չի եղել ծառայություն զանգահարելու անհրաժեշտության հետ: Զանգահարողի միակ նպատակը օպերատորներին վիրավորելն ու ծառայությունների աշխատանքին միջամտելն է եղել։
Ոստիկանությունը ձերբակալել է կասկածյալին՝ նրա ինքնությունը պարզվելուն պես: Տղամարդուն մեղադրում են անհնազանդության մեջ, քանի որ նա բազմիցս անտեսել է նման զանգերը դադարեցնելու և ծառայության օպերատորներին չխանգարելու խնդրանքները:

Испанская полиция арестовала мужчину, который почти 9 тысяч раз звонил на телефоны экстренных служб и при этом оскорблял операторов, сообщает РИА Новости со ссылкой на газету Comercio.
Как сообщается, 49-летний мужчина был арестован 7 мая в городе Овьедо (административный центр автономного сообщества Астурия) после того, как на него пожаловалась служба, в которую поступают все звонки в национальную полицию по телефону 091.
Позднее выяснилось, что с одного телефона с 2019 года было сделано 3787 звонков на телефон 091 и 4957 звонков в службу спасения 112. Как показало расследование, ни один из звонков не был связан с необходимостью вызвать экстренную помощь. Единственной целью звонившего было оскорбить операторов и препятствовать работе служб, отмечает издание.
Полиция арестовала подозреваемого сразу, как только была установлена его личность. Мужчина обвиняется в неповиновении, так как неоднократно игнорировал просьбу операторов прекратить подобные звонки и не занимать линию экстренной помощи.
Обвиняемому по этой статье могут грозить от трех месяцев до одного года тюремного заключения, отмечает издание.