Այվազյանը Լավրովին տեղեկացրել է Հայաստանի պետական սահմանին տեղի ունեցած վերջին միջադեպի մասին
Այսօր ՀՀ ԱԳ նախարարի պաշտոնակատար Արա Այվազյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի հետ:
ՀՀ ԱԳՆ-ից հայտնում են, որ նախարարի պաշտոնակատար Այվազյանն իր գործընկերոջը տեղեկացրել է Հայաստանի պետական սահմանին տեղի ունեցած վերջին միջադեպի մասին և նշել ադրբեջանական կողմից նման սադրանքների հրահրման անթույլատրելիությունը:
Երկուստեք կարևորվել է տարածաշրջանային անվտանգության և կայունության շուրջ ձեռքբերված պայմանավորվածությունների լիարժեք կատարումը և իրադրության սրումը կանխարգելող քայլերի համադրումը:

Айвазян проинформировал Лаврова о последнем инциденте на государственной границе Армении
Исполняющий обязанности министра иностранных дел Армении Ара Айвазян 12 мая провел телефонный разговор с главой МИД РФ Сергеем Лавровым, сообщает пресс-служба МИД РА.
Ара Айвазян проинформировал своего российского коллегу о последнем инциденте на государственной границе Армении и указал на недопустимость подобных провокаций с азербайджанской стороны.
«Обоюдно была отмечена важность полноценного выполнения достигнутых вокруг региональной безопасности и стабильности договоренностей и сопоставления шагов по предотвращению обострения обстановки», – говорится в сообщении МИД РА.