«Իրավունք» թերթը գրում է. «Չնայած նրան, որ նախընտրական ցուցակները պետք է մինչև մայիսի 26-ը քաղաքական ուժերն արդեն ներկայացնեն Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով, բայց որոշ քաղաքական ուժեր դեռևս փնտրտուքների մեջ են:
Այդ թվում՝ դեռևս չեն կարողանում որևէ քաղաքական ուժի հետ դաշինքավորվելու համաձայնության գալ ՀՀ նախկին վարչապետ Հրանտ Բագրատյանի «Ազատություն» կուսակցությանը, Զարուհի Փոստանջյանի «Երկիր Ծիրանի» կուսակցությունը և «Ազգային օրակարգ» կուսակցությունը։
Հիշեցնենք, որ այս ուժերը Հայրենիքի փրկության շարժման մաս էին կազմում, սակայն շարժման մասնատումից հետո այս կամ այն թևին այդպես էլ չհարեցին»։

Несмотря на то, что до 26 мая предвыборные списки должны быть представлены в Центральную избирательную комиссию, некоторые политические силы пока находятся в поисках, пишет газета «Иравунк».
«В том числе не могут достичь согласия о формировании блока с какой-либо политической силой партия «Азатутюн» бывшего премьер-министра Армении Гранта Багратяна, партия «Еркир Цирани» Заруи Постанджян и партия «Национальная повестка».
Напомним, эти силы входили в состав «Движения за спасение родины», однако после распада движения так и не присоединились к тому или иному крылу», - пишет газета.