Արցախում մայիսի 14-ին կատարվել է 67 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 4 դեպք: Վարակակիրները նախկինում հաստատված օջախների կոնտակտավորներ են:
Արցախի առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 30 վարակակիր, իսկ թեթև ձևերը ամբուլատոր բուժում են ստանում տնային պայմաններում:
Արցախում 2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 7241 քաղաքացու հետազոտություն, որից 846-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։
Արցախի Հանրապետությունում, ընդհանուր առմամբ, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2730 դեպք: Կատարվել է 24 693 թեստավորում:

15.05.2021. В Арцахе за минувшие сутки выявлено 4 новых случая заражения коронавирусом
В результате 67 тестов, проведенных в Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республике (НКР)) 14 мая, выявлено 4 случая заражения коронавирусом.
Инфицированные контактировали с зараженными из ранее выявленных очагов.
Согласно данным министерства здравоохранения Республики Арцах, от коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получают 30 пациентов, больные с легкими формами получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
Всего в Арцахе в 2021 году в лабораториях обследование на выявление коронавируса прошел 7241 человек, у 846 из них результаты тестов оказались положительными.
«В целом в Арцахе с начала пандемии подтверждено 2730 случаев заражения COVID-19, проведено 24  693 теста», – сообщает министерство здравоохранения Арцаха.