19.05.2021. Կորոնավիրուսի 229 նոր դեպք է գրանցվել, 14 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 3591 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 229 նոր դեպք: Առողջացել է 286 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 14 մարդ: Նրանցից 3-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, մայիսի 19-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 221368 դեպք, որոնցից 209508-ն` առողջացած, 4357-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 1067 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5424 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 6436 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 1046412 թեստավորում:

19.05.2021. За сутки в Армении подтверждено 229 новых случаев заражения коронавирусом
За минувшие сутки в Армении подтверждено 229 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенном 3591 тесте), выздоровели 386 человек.
За минувшие сутки скончались 14 человек, у 3 из них, согласно сообщению Минздрава Армении, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни.
По положению на 11:00 среды, 19 мая, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 221368. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 209508 человек. Число случаев с летальным исходом составило 4357.
Зарегистрированы также случаи смерти, когда у пациентов был подтвержден коронавирус, но, согласно министерству здравоохранения, смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1067.
По официальным данным, с начала пандемии в Армении скончались 5424 человека с коронавирусом.
Фактически на лечении на данный момент находятся 6436 пациентов. В общей сложности было проведено 1046412 тестирований.