20.05.2021. Կորոնավիրուսի 191 նոր դեպք է գրանցվել, 9 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 3663 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 191 նոր դեպք: Առողջացել է 472 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 9 մարդ: Նրանցից 2-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, մայիսի 20-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 221559 դեպք, որոնցից 209980-ն` առողջացած, 4364-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 1069 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5433 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 6146 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 1050075 թեստավորում:

Armenia has confirmed 191 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 221,559 as of 11 a.m. Thursday, May 20, the Ministry of Health reports.
472 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 209,980.
The COVID-19 death toll has increased by 7 to 4,364. The figure does not include the deaths of 1,069 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 6,146 active cases. As many as 1,050,075 tests have been performed in the country since the disease outbreak.