«Զվարթնոց»-ում կանցկացվի Տոլմայի փառատոն
Մայիսի 22-ին ժամը 13:00-ին «Զվարթնոց» պատմամշակութային արգելոց-թանգարանում կանցկացվի Տոլմայի համահայկական հոբելյանական 10-րդ փառատոնը։
Միջոցառումը նախաձեռնել են «Պատմամշակութային արգելոց-թանգարանների և պատմական միջավայրի պահպանության ծառայություն» ՊՈԱԿ-ը և «Հայ խոհարարական ավանդույթների  զարգացման և պահպանման» հասարակական կազմակերպությունը։
ՊՈԱԿ-ից հայտնում են, որ փառատոնին կմասնակցեն տարբեր կազմակերպություններ  ներկայացնող հմուտ խոհարարներ։ Կանցկացվի մրցույթ երեք անվանակարգերում՝ լավագույն համ, լավագույն տեսք, լավագույն մտահղացում, գլխավոր մրցանակ կտրվի բացարձակ հաղթողին։

Фестиваль толмы пройдет в «Звартноце»
22 мая в 13:00 в историко-культурном музее-заповеднике «Звартноц» стартует 10-ый юбилейный всеармянский фестиваль толмы.
Организаторами мероприятия являются ГНКО «Служба по охране исторической среды и историко-культурных музеев-заповедников» и общественная организация «Развитие и сохранение армянских кулинарных традиций».
В ГНКО сообщают, что в фестивале примут участие мастера-кулинары, представляющие различные организации. Запланирован конкурс в трех категориях: лучший вкус, лучший внешний вид, лучшая идея, а главный приз достанется абсолютному победителю.
Мероприятие будет сопровождаться исполнениями народных песен и выступлениями танцевальных ансамблей.