Ուզբեկստանի մայրաքաղաքում մայիսի 23-ին կսկսվի աշխարհի ծանրամարտի երիտասարդական առաջնությունը: Մասնակիցների թվում կլինեն նաև Հայաստանի ծանրորդները: Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ը։
Այսօր լուսադեմին Տաշքենդ են մեկնել Գոռ Սահակյանը /67 կգ/, Կարեն Մարգարյանը, Սուրեն Գրիգորյանը /երկուսն էլ՝ 81 կգ/, Գարիկ Կարապետյանը /96 կգ/ , Պետրոս Պետրոսյանը /102 կգ/, աղջիկների մրցաշարի մասնակիցներ Միլենա Խաչատրյանը /71 կգ/ և Լիանա Գյուրջյանը /81 կգ/:
Նրանց մրցավայր են ուղեկցել մարզիչներ Մելիք Ղուկասյանը,Հակոբ Ֆիլոսյանը և Տարոն Թովմասյանը:
Մրցավարական հանձնախմբում կաշխատի ՀՀ ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ, միջազգային կարգի մրցավար Փաշիկ Ալավերդյանը:

Seven Armenian athletes to compete in Junior World Weightlifting Championships
The 2021 IWF Junior World Weightlifting Championships will kick off in Tashkent, Uzbekistan on May 23, with seven Armenian athletes set to take part in it, the Armenian National Olympic Committee reported on Friday.
Armenian weightlifters Gor Sahakyan (67 kg), Karen Margaryan (81 kg), Suren Grigoryan (81 kg), Garik Karapetyan (96 kg), Petros Petrosyan (102 kg), Milena Khachatryan (71 kg) and Liana Gyurjyan (81 kg) left for Tashkent early on Friday to compete in the championships.
They were accompanied by coaches Melik Ghukasyan, Hakob Filosyan and Taron Tovmasyan.
The head coach of the Armenian national weightlifting team, international referee Pashik Alaverdyan will be part of the Referees Committee.