Արթուր Վանեցյան. Հունիսի 20-ի ընտրությունների արդյունքում ձևավորվելու է պետականամետ մտածելակերպ ունեցող իշխանություն
13:41 22/05/2021
«Այսօր փաստ է, ես համոզված եմ, որ Նիկոլ Փաշինյանը որևէ շանս չունի վերարտադրվելու»,-Հայաստանի ու Արցախի անվտանգության խնդիրների վերաբերյալ «Պատիվ ունեմ» նախընտրական դաշինքի հրավիրած քննարկման ավարտից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Պատիվ ունեմ» նախընտրական դաշինքի ղեկավար, «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ, ԱԱԾ նախկին տնօրեն Արթուր Վանեցյանը։
Նա ընդգծեց, հունիսի 20-ին տեղի ունենալիք արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքում ընդդիմությունը հաղթելու է, և ձևավորվելու է իրապես ազգային և պետական մտածելակերպ ունեցող իշխանություն։
Վանեցյանի խոսքով, հասարակությունը եղել է մոլորված, երբ հայտարարում էին Հայաստանի տարածքների կորուստի հնրավորության մասին, մարդիկ չէին հավատում, միչդեռ այսօր պաշտոնական տվյալներով ջուրջ 500 ադրբեջանցի զինվորներ կան Հայաստանում ու նրանց դուրս հանել չի ստացվում։
Նրա խոսքով, այսօր էլ հասարակությունը լավ չի պատկերացնում, գիտակցում վտանգը, որում գտնվում է երկիրը։

Artur Vanetsyan: A government with state vision will be formed as a result of June 20 elections
"I am sure and it is a fact that Nikol Pashinyan has no chance to get reelected," The Chairman of "Homeland" party, the first number on the electoral list of "Salute of Honour and Respect" pre-election bloc Artur Vanetsyan said on Saturday at a briefing with reporters. Vanetsyan's comments came after a round-table discussion on issues of Armenia's and Artsakh security.
The opposition figure stressed that opposition would win in the June 20 snap parliamentary elections, and a government with state vision and philosophy will be formed in Armenia.
The politician noted that the public has been misled; when they were voicing about the possibility of losing territories of Armenia most people didn't believe, while today's reality is that some 500-600 Azerbaijani troops are in Armenia, and the authorities are unable to make them leave.
In Vanetsyan's words, the public still does not fully perceive all the risks and the danger Armenia has occurred in.