Արթուր Վանեցյան. Հունիսի 20-ի ընտրությունների արդյունքում ձևավորվելու է պետականամետ մտածելակերպ ունեցող իշխանություն
13:41 22/05/2021
«Այսօր փաստ է, ես համոզված եմ, որ Նիկոլ Փաշինյանը որևէ շանս չունի վերարտադրվելու»,-Հայաստանի ու Արցախի անվտանգության խնդիրների վերաբերյալ «Պատիվ ունեմ» նախընտրական դաշինքի հրավիրած քննարկման ավարտից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Պատիվ ունեմ» նախընտրական դաշինքի ղեկավար, «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ, ԱԱԾ նախկին տնօրեն Արթուր Վանեցյանը։
Նա ընդգծեց, հունիսի 20-ին տեղի ունենալիք արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքում ընդդիմությունը հաղթելու է, և ձևավորվելու է իրապես ազգային և պետական մտածելակերպ ունեցող իշխանություն։
Վանեցյանի խոսքով, հասարակությունը եղել է մոլորված, երբ հայտարարում էին Հայաստանի տարածքների կորուստի հնրավորության մասին, մարդիկ չէին հավատում, միչդեռ այսօր պաշտոնական տվյալներով ջուրջ 500 ադրբեջանցի զինվորներ կան Հայաստանում ու նրանց դուրս հանել չի ստացվում։
Նրա խոսքով, այսօր էլ հասարակությունը լավ չի պատկերացնում, գիտակցում վտանգը, որում գտնվում է երկիրը։

Артур Ванецян: В результате выборов 20 июня будет сформирована власть с прогосударственным менталитетом
14:17 22/05/2021
«Я уверен, на сегодняшний фактом является то, что Никол Пашинян не имеет шансов на воспроизведение»,- по окончании обсуждения предвыборного блока «Честь имею» по вопросам безопасности Арцаха в беседе с журналистами заявил лидер блока, председатель партии «Родина», бывший директор СНБ Артур Ванецян.
Он подчеркнул, что в выборах 20 июня оппозиция одержит победу, и сформируется власть с по-настоящему национальным и прогосударственным менталитетом.
По словам Ванецяна, общество было введено в заблуждение, когда заявлялось о вероятности потерь территорий Армении, люди не верили, в то время как сегодня, по официальным данным, порядка 500 солдат находятся на территории Армении, и их не удается вывести.
Он отметил, что и сегодня общество не совсем понимает, не осознает опасность, в которой находится страна.