«Հրապարակ». Ինչով է զբաղված «Էրատո» ջոկատի հրամանատար Աննա Հակոբյանը Սյունիքում
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանի կինը` «Էրատո» ջոկատի հրամանատար Աննա Հակոբյանը, ով պատերազմից հետո մնացել էր Գորիսում և շարունակում էր իր ջոկատի հետ մարզումները, նախընտրական արշավի շրջանակներում երեկ Սյունիք է մեկնել։ Նա զբոսնել է համայնքապետարանի մոտակայքում, տեսանկարել այդ պահերը, հավանաբար, որպեսզի հետո քարոզչական հոլովակ դարձնեն, ապա այցելել է Գորիսի Սերո Խանզադյանի անվան դպրոց։
Առիթը դպրոցի սպորտդահլիճի բացումն է եղել, որը մեկ անգամ արդեն «բացել» էր Սյունիքի մարզպետ Մելիքսեթ Պողոսյանը՝ ապրիլի 26-ին։ Որոշել են մեկ անգամ ևս բացումն անել՝ արդեն նախընտրական քարոզարշավի շրջանակներում։ Իսկ դպրոցի տնօրեն Աշոտ Գևորգյանը իշխանությունների «սրտի թեկնածուն» է՝ ընդգրկված է լինելու «Իմ քայլի» նախընտրական ցուցակում։
Սյունիքի մեր աղբյուրների փոխանցմամբ՝ վարչապետի կինը փորձել է այցելել զոհվածների ընտանիքներին, սակայն նրան հրաժարվել են ընդունել։ Ի դեպ, Սյունիքում միակ պաշտոնյաները, որոնք ընդունել են Աննա Հակոբյանին, եղել են մարզպետը, փոխմարզպետն ու իմքայլական սյունեցի պատգամավոր Արմեն Խաչատրյանը»։

«Грапарак»: Чем занималась командир отряда «Эрато» в Сюнике
Супруга и.о. премьер-министра Никола Пашиняна, командир отряда «Эрато» Анна Акопян, которая после войны оставалась в Горисе и продолжала тренировки со своим отрядом, в рамках предвыборной кампании вчера снова отправилась в Сюник. Она прогулялась возле здания областной администрации, сняла эти кадры, вероятно чтобы потом смонтировать предвыборный ролик, затем посетила школу имени Серо Ханзадяна, пишет газета «Грапарак».
Поводом стало открытия спортзала школы, который ранее уже был открыт губернатором Сюника Меликсетом Погосяном 26 апреля. Решили еще раз провести церемонию открытия – но уже в рамках предвыборной кампании. А директор школы Ашот Геворкян – «любимый» кандидат власти и войдет в предвыборный список блока «Мой шаг».
«Как сообщили наши источники в Сюнике, супруга премьера пыталась также навестить семьи погибших в арцахской войне, но ее отказались принять. Кстати, единственные должностные лица в Сюнике, которые приняли Анну Акопян, – губернатор и депутат парламента от фракции «Мой шаг» Армен Хачатрян», - пишет газета.