Երեկ կատարվել է 4138 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 181 նոր դեպք:
«Ունենք 371 առողջացած և 15 մահվան դեպք»,-հայտնում են ԱՆ-ից ու նշում, որ նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 1073 է:
Համավարակից ի վեր Հայաստանում մահացել է 5 459 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Մայիսի 22-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 221880 դեպք, որոնցից 210835-ն` առողջացած, 4386-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 5586 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել 1057145 թեստավորում:

Armenia has confirmed 181 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 221,880 as of 11 a.m. Saturday, May 22, the Ministry of Health reports. 371 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 210,835.
The COVID-19 death toll has increased by 16 to 4,386. The figure does not include the deaths of 1,073 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 5,586 active cases. As many as 1,057,145 tests have been performed in the country since the disease outbreak.