Երևանում հայտնաբերվել են սպանության մեղադրանքով հետախուզվող օտարերկրյա քաղաքացիներ
Ոստիկանության ՔՈ գլխավոր վարչության ծառայողները, իրացնելով օպերատիվ տվյալները, համագործակցել են ոստիկանության այլ ստորաբաժանումների, ինչպես և նախաքննական մարմնի ծառայողների ու Հայաստանում Վրաստանի ներքին գործերի նախարարության ներկայացուցչի հետ։
Արդյունքում՝ Երևանի Գարեգին Նժդեհի փողոցում հայտնաբերվել ու ոստիկանության Շենգավիթի բաժին բերման են ենթարկվել օտարերկրյա երկու քաղաքացի։
Ոսիկանությունից մանրամասնում են, որ 29 և 31 տարեկան տղամարդիկ Վրաստանի իրավապահ մարմինների կողմից 2019 թվականի դեկտեմբերից հետախուզվում էին ծանրացուցիչ հանգամանքներում սպանություն կատարելու և ապօրինի կերպով զենք ձեռք բերելու, իրացնելու, պահելու, փոխադրելու կամ կրելու մեղադրանքով. խափանման միջոցը՝ կալանք։
Նրանք Հայաստանի իրավապահ մարմինների կողմից ձերբակալվել են։ Հայտնաբերման մասին հայտնվել է հետախուզումը նախաձեռնողին։

В Ереване обнаружены иностранные граждане, находящиеся в розыске по обвиненю в убийстве
Сотрудники Главного управления УП Полиции, при реализации оперативных данных, сотрудничали со служащими других подразделений полиции, а также со служащими органа предварительного следствия и представителем министерства внутренних дел Грузии.
В результате на улице Гарегина Нжде в Ереване были обнаружены и доставлены в шенгавитский отдел полиции двое иностранных граждан.
В Полиции сообщают, что мужчины 29 лет и 31 года разыскиваются правоохранительными огранами Грузии с декабря 2019 года по обвинению в убийстве в отягчающих обстоятельтсвах и по обвинению в приобретении, реализации, хранении, перевозке или ношении оружия незаконным путем, мера пресечения: содержание под стражей.
Данные лица задержаны правоохранительными органами Армении. Об обнаружении последних было сообщено инициатору розыска.