25.05.2021. Կորոնավիրուսի 157 նոր դեպք է գրանցվել, 8 մարդ մահացել է
Հայաստանում երեկ կատարվել է 3205 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 157 նոր դեպք: Առողջացել է 259 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 8 մարդ: Նրանցից 2-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, մայիսի 25-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 222139 դեպք, որոնցից 211634-ն` առողջացած, 4400-ը` մահվան ելքով: Մահվան ևս 1077  դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5477 կորոնավիրուսով հիվանդ։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 5028 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 1065211 թեստավորում:

Armenia has confirmed 157 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 222,139 as of 11 a.m. Tuesday, May 25, the Ministry of Health reports.
259 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 211,634.
The Covid-19 death toll has increased by 8 to 4,400. The figure does not include the deaths of 1,077 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 5,028 active cases. As many as 1,065,211  tests have been performed in the country since the disease outbreak.